Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Увага! Мінфін оновив всі реєстраційні документи для роботи з РРО, ПРРО, РК та КОРО
Держоргани інформують

Увага! Мінфін оновив всі реєстраційні документи для роботи з РРО, ПРРО, РК та КОРО

Поділіться з друзями - підтримайте проект

З 1 січня набрав чинності Наказ Мінфіну від 13.12.2021 р. №662. За ним всі реєстраційні заяви для застосування РРО, ПРРО, РК та КОРО тепер містять графу “код території” замість коду КОАТУУ. Про початок їх застосування ДПС поки мовчить

Нагадаємо, що наказом Міністерства розвитку громад та територій від 26.11.2020 р. №290  було затверджено Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (далі – КАТОТТГ). Він мав замінити Класифікатор об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ). 

Його введення було наслідком адміністративно-територіальної реформи в Україні, розпочатої в 2015 році, протягом якої населені пункти сусідніх сільських, селищних та міських рад поступово об’єднувались в територіальні громади, та частиною якої було створення нових районів.

Але до кінця 2021 року у реєстраційних документах для роботи з РРО, ПРРО, РК та КОРО містилася графа для зазначення саме номера КОАТУУ. 

Зміни до Порядків з РРО, ПРРО, РК та КОРО

Мінфін затвердив наказ від 13.12.2021 р. №662, аби привести у відповідність до Наказу №290 всі реєстраційні заяви для застосування РРО, ПРРО, РК та КОРО.

Так, у нових реєстраційних формах замість “КОАТУУ” тепер міститься графа “код території”. 

Код адміністративно-територіальної одиниці складається з літер «UA» (код України за ISO 3166-1), за якими  йдуть 17 цифр: UA|ОО|РР|ГГГ|ППП|ММ|УУУУУ. .

У всіх примітках до нових форм зазначено, що цю графу слід заповнювати згідно з п’ятим (за наявності) або четвертим рівнем Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад”.

Зазначимо, що:

  • четвертий рівень – міста, села, селища (населені пункти);
  • додатковий рівень (п’ятий) – райони в містах (в тому числі в містах, що мають спеціальний статус).

 

Набрання чинності

Наказ №662 почав діяти з 1 січня 2022 року. Відповідно ці оновлені форми слід використовувати з 1 січня. 

Але про створення нових форматів для подання заяв в е-формі ДПС поки не надавала інформації та про початок застосування нових форм теж поки мовчить. 


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Події

січень, 2022

X