Головна » Бухгалтеру » Консультації » Увага! Платникам акцизного податку з операцій реалізації пального!
Консультації

Увага! Платникам акцизного податку з операцій реалізації пального!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Якщо ви були платниками акцизного податку з реалізації пального до 1 липня 2019 року, ви повинні знати, що з 1 липня 2019 року старий реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, який можна відкрити в Електронному кабінеті, становиться не актуальним, а новий реєстр, який розміщений на сайті ДФС України  саме і буде виконувати основну роль в питаннях виписки акцизних накладних та розподілу залишків пального між акцизними складами.
Якщо ви підпадаєте під визначення платника акцизного податку, — з вами все більш менш зрозуміло — ви вже повинні були до 1 липня 2019 року подати до ДФС відповідну заяву та зареєструватись платниками акцизного податку, а також зареєструвати акцизні склади.
Але, якщо не всі зареєструвались, то наслідком буде  штраф відповідно до п. 117.3 ПКУ (100% вартості пального, реалізованого (а з 1 липня під реалізацію підпадають і операції з власного споживання пального для тих, у кого є акцизні склади) за період з 1 липня до моменту реєстрації.
Якщо ви були платником акцизного податку, але у вас не має акцизних складів (ви плануєте здійснювати операції з пальним (зокрема, оптовий продаж), але будете в подальшому використовувати лише пересувні акцизні склади), то ви повинні були також до 1 липня 2019 року подати заяву та ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ ПОВТОРНО платником акцизного податку за новою заявою (вірніше, її проектом — наказ Мінфіну досі так і не спромоглися зареєструвати та оприлюднити).
Якщо ви цього не зробили, в новому реєстрі вас не має, а старий реєстр не буде підтягуватись до нових не оприлюднених форм акцизних накладних, а тому з 16 липня почнуть виникати проблеми з розподілом залишків пального станом на 1 липня, що обліковувались в системі станом на 16 липня.
Також виникнуть проблеми з реєстрацією акцизних накладних за операціями з пальним, здійсненим у липні 2019 р.
Слід зазначити, що ті, хто досі не перереєструвався за новою заявою, зможуть це зробити і у липні, однак є всі ризики того, що за поданою у липні 2019 року заявою, НЕ буде збережена СТАРА дата реєстрації платником акцизного податку та СТАРИЙ реєстраційний номер. Ви будете зареєстровані повторно лише з тієї дати, якою буде подана заява.
 
З одного боку слід пам’ятати, що випадок з введенням в дію нових норм щодо обліку пального, є безпрецедентним — на момент набрання чинності норм ПКУ відсутні всі необхідні підзаконні акти, а прийняття документів ДФС відбувається по проектах документів. Бізнес попереджав, що держава не готова до запровадження відповідних норм, але що казати — у нас держава зайнята виборами та звільненнями-призначеннями, що супроводжується безвідповідальністю та бездіяльністю влади.
Тому бізнесу прийдеться відстоювати свої права у судах із великими шансами на перемогу, однак, все ж таки покваптесь та подайте заяву про реєстрацію платником акцизного податку до 16 липня. Інакше не уникнути всіх проблем з переходом на нові правила обліку.
 
І до речі — розробники та ініціатори нових правил гри не тільки для членів поважної Асоціації, але і для багатьох підприємств за межами цього ринку, вирішили боротися з тіньовими заправками за рахунок тих, хто споживає пальне для власних виробничих потреб, а тому на сьогодні з’явилось багато нових «учасників ринку пального», з чим я всіх і поздоровляю.
Однак, як завжди, для тих суб’єктів, хто на сьогодні не відповідає визначенню платника акцизного податку, але завтра може таким стати, рекомендую все ж таки зареєструватись платником вже сьогодні,а також зареєструвати акцизні склади, оскільки вже завтра не буде можливості ввести без акцизного податку залишки пального.
 
А тому краще для тих, хто має ємності та придбаває пальне до 1000 м. куб за рік, зареєструватись платником вже сьогодні та не чекати, коли ваше придбання перевалить за 1000 м. куб. або з’являться додаткові ємності.

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  ДФС розроблено рекомендовані форми заяв для отримання ліцензій на виробництво, зберігання, оптову та роздрібну продаж пальним

Наша розсилка

Події

липень, 2020

X