Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Інтерв’ю » Вакцинація: кому протипоказано щеплення та як це доводити?
Інтерв’ю

Вакцинація: кому протипоказано щеплення та як це доводити?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

На тлі масової вакцинації та превентивних мір боротьби із ковідом все частіше виникає питання про протипоказання та так звані довідки протипоказань до вакцинації. Міністр Охорони Здоров’я В. Ляшко у своєму змістовному та великому інтерв’ю частково дає відповіді на ці питання. А чому частково? А тому що багато іще не напрацьовано та не запроваджено для людей, котрі на справді мають протипоказання щодо щеплень та ціна вакцинації це їх життя та безпека здоров’ю.

– У процесі обговорення вакцинованих/невакцинованих громадян ми поки що оминаємо увагою людей, яким не можна щеплюватись. Наразі вони не мають окремої довідки або сертифіката в Дії. Як їм ходити в торговельні центри в червоних зонах і користуватись послугами Укрзалізниці?

– Зараз законодавство передбачає довідку для тих, у кого є протипоказання… 

– Її вже видають?

– Ні, але будуть з 8 листопада. У нас там є зірочка, де написано, що за обґрунтованих причин людині видається інший документ. 

– Чи зможуть люди підтягувати його собі в Дії? 

– Щодо Дії поки що не скажу. У Дії можна буде підтягувати сертифікат про вакцинацію, довідку про перенесену хворобу і ПЛР-тест. Про вакцинацію вже працює, про ПЛР-тест і перенесену хворобу – на підході.

– На сьогодні протипоказанням є лише сильна алергічна реакція на перше щеплення або алергія на один з компонентів вакцини?

– Є загальні протипоказання, які зазначені в наказі, і є протипоказання, які записані в інструкції виробника. Але в нас частенько звідкись з’являється ще низка міфічних протипоказань.

Найпоширеніший: люди чомусь думають, що перенесений ковід є протипоказанням до вакцинації, й починають відтерміновувати її на 6-8 місяців.

– В Україні є хоча б один випадок доведеного зв’язку між щепленням і смертю людини? 

– Я не очолюю національну комісію з розслідування, але якби такий випадок був, то мені б доповіли.

 

УП


Поділіться з друзями - підтримайте проект