Головна » Російська агресія » Відновлення обов’язкової реєстрації ПН, звітування та камеральних перевірок: новий законопроект
Російська агресія

Відновлення обов’язкової реєстрації ПН, звітування та камеральних перевірок: новий законопроект

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

10 травня 2022 року прокремліський депутат та ворог малого бізнесу Д. Гетманцев та інші нардепи зареєстрували у ВРУ законопроект №7360 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану”.

Комітет ВРУ з податкової та митної політики розглянув його на сьогоднішньому засіданні та рекомендував прийняти в другому читанні та в цілому. 

Які зміни пропонуються?

Три основні зміни, які пропонується внести до ПКУ:

1. відновити податковий обов’язок платників податків, у яких є можливість виконувати свої податкові обов’язки, в частині:

  • дотримання термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН,
  • подання податкової звітності,
  • сплати податків;

2. відновити камеральні та документальні перевірки податкової звітності;

3. відновити відшкодування сум ПДВ з бюджету.

Як детальніше розповів Я. Железняк:

  • Реєстрація податкових накладних за лютий-травень 2022 року передбачена до 15 липня 2022 року.
  • Платники податків звільняються від відповідальності за несвоєчасну звітність чи сплату податків за період з 24 лютого 2022 року, якщо ці податкові обов’язки були виконані протягом 60 днів із дня відновлення таких можливостей.
  • Відновлюється обов’язковий зв’язок сплати податків та звітність для платників, які мають можливість своєчасно виконувати цей обов’язок. Перелік документів, які підтверджують подальшу неможливість виконання по їх обов’язковим установкам Мінфіном.
  • Платники податку, які перейшли на спрощену систему оподаткування зі сплатою 2% податку, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання додаткових обов’язкових повідомлень з 24 лютого 2022 року до переходу на систему спрощення, за умови виконання таких обов’язкових заходів протягом 60 днів із дня переходу на спрощену систему.
  • Платники податків, які справляють помилки до 20 липня 2022 року, звільняються від штрафних санкцій.
  • Суми податкового кредиту включені за ті товари, які потім були знищені внаслідок війни, включаються до податкового кредиту, але не підлягають бюджетному відшкодуванню.
  • Дозволяється ввозити автобуси, вантажівки та спецмашини (коди 8702, 8704 та 8705), які відповідають Євро-3, але забороняється їх відчужувати протягом 3 років.

Железняк також додав: “хто переймався, можете видихати: розгляду №7311-д скоріш за все поки не буде”.

У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону, крім змін до підпунктів 69.2 та 69.11 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України в частині камеральних перевірок декларацій та уточнюючих розрахунків (у разі їх подання), до яких подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, які наберуть чинності з 2 червня 2022 року. 


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X