Головна » Бухгалтеру » Консультації » Відповідальність за порушення порядку складання податкової декларації з ПДВ
Консультації

Відповідальність за порушення порядку складання податкової декларації з ПДВ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email
 Згідно з п. 36.1 ст. 36 ПКУ : обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені ПКУ – обов’язок платника податку!
Відповідальність платників податків визначено главою 11 розд II ПКУ.
За порушення законів з питань оподаткування  застосовуються такі види юридичної відповідальності: фінансова, адміністративна та кримінальна.
Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 (далі – Порядок № 21), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 із змінами і доповненнями.
Платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає в податковій звітності. Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника (п. 6 розд. III Порядку № 21).
Якщо помилку було знайдено самостійно і до закінчення граничного терміну подання, то відповідно до п. 23 розд. III Порядку № 21 після подання декларації за звітний (податковий) період платник податку має право до закінчення граничного терміну подання декларації за такий самий період подати нову декларацію з виправленими показниками.
Водночас, відповідно до п. 50.1 ст. 50 ПКУ у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
При цьому, у разі виявлення факту заниження податкового зобов’язання платник податку повинен сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання уточнюючого розрахунку.
Якщо платник не виправить самостійно помилки не виправить, то це накладення штрафу у розмірі 5 відсотків від суми самостійно нарахованого заниження податкового зобов’язання (недоплати).
При самостійному донарахуванні суми податкових зобов’язань інші штрафи, передбачені главою 11 розд. ІІ ПКУ, не застосовуються.
У разі якщо суму податкового зобов’язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від’ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених пп. 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 ПКУ контролюючий орган визначає самостійно, то штрафні (фінансові) санкції (штрафи) застосовуються до платника у розмірах, визначених (від 25% до 50%, при повторному порушенні на протязі1095 днів).

При повному або частковому використанні інформації, розміщеної на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі,
посилання на джерело інформації обов’язкове.

17 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X