Головна » Бухгалтеру » Консультації » Як ФОП отримати допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
Консультації

Як ФОП отримати допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами

ФСС з ТВП у листі від 21.12.2016 р. №5.2-32-2287 роз’яснив, що допомога по вагітності та пологах надається фізособі — підприємцю за страховим випадком «вагітність та пологи» за рахунок коштів Фонду  за таких умов:

1) настання зазначеного страхового випадку під час перебування фізособи в статусі підприємця;

2) сплати ЄСВ в розмірі та строки, визначені Законом про ЄСВ.

Нагадаємо, що фізичні особи — підприємці платники єдиного внеску зобов’язані на загальних підставах сплачувати єдиний внесок у розмірі 22%.

3) подачі заяви-розрахунку до робочого органу Фонду.

У такому випадку допомога по вагітності та пологах обчислюється сумарно та надається застрахованій особі в повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів за період, зазначений у листку непрацездатності.

А як буде, якщо підприємцем — платником ЄСВ було припинено свою підприємницьку діяльність та не подано заяву-розрахунок до Фонду для отримання допомоги по вагітності та пологах за страховим випадком «вагітність та пологи», який настав до припинення підприємницької діяльності? У Фонді пояснють, що оскільки допомога по вагітності та пологах є компенсацією втраченого доходу, то вона буде надаватися за рахунок коштів Фонду лише за період від початку страхового випадку і до дня припинення підприємницької діяльності.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Пошук від Google

Наша розсилка

Лишь в конце работы мы обычно узнаём, с чего её нужно было начинать

Події

Останні пости на форумі

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: