Головна » Бухгалтеру » Консультації » Відпустка батькам на період карантину дитини (садок, школа)
Консультації

Відпустка батькам на період карантину дитини (садок, школа)

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Відповідно до постанови КМУ про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 з 12 березня до 3 квітня 2020 р. на усій території України встановлено карантин.

Зокрема, заборонено відвідування закладів освіти її здобувачами. Відтак, виникає питання: «З ким залишити дитину на період оголошення карантину?».

Заступник начальника управління – начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління з питань праці Головного управління Держпраці у Херсонській області Леся Олішевко надала коментар журналістам телеканалу «Суспільний UA: Херсон» стосовно надання відпустки для догляду за дитиною на період оголошення карантину на відповідній території.

Так, відповідно до пункту 31 статті 25 Закону України «Про відпустки», відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку матері або іншій особі, зазначеній у частині третій статті 18 цього Закону, для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території.

Працівник, який виявив бажання отримати таку відпустку, має надати роботодавцю (до відділу кадрів) наступні документи:

  • Заяву про надання відпустки без збереження заробітної плати на період оголошення карантину.
  • Копія свідоцтва про народження дитини.
  • Копія наказу або довідка з навчального закладу, де навчається дитина, про призупинення навчального процесу.

Управління праці


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  Київ закрили на карантин!

Наша розсилка

Події

вересень, 2020

X