Головна » Бухгалтеру » Консультації » Використання форм КБ-2 та КБ-3 та заповнення податкової накладної
Консультації

Використання форм КБ-2 та КБ-3 та заповнення податкової накладної

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
 ДФС роз'яснила порядок заповнення граф 6 «Кількість (об’єм, обсяг)» та 7 «Ціна постачання» в податковій накладній у разі використання первинних документів форми № КБ-2 (Акт приймання виконаних будівельних робіт) та КБ-3 (Довідка про вартість виконаних робіт та витрати). ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів, ведення яких передбачено законодавством.Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених такими документами.Підставою для бухобліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.Національними стандартами України (ДСТУ) із ціноутворення в будівництві, зокрема, ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, передбачено примірні форми первинних документів з обліку в будівництві, які мають використовуватися з 01.01.2014 р. під час проведення взаєморозрахунків за обсяги виконаних будівельних робіт:
  • форма №КБ-2 – форма акта приймання виконаних будівельних робіт,
  • форма №КБ-3 – довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати.
При цьому, формою №КБ-2 передбачено, що поточною ціною одиниці виміру є «грн», одиницею виміру виконання робіт (витрат) є «грн». Формою №КБ-3  передбачено, що вартість виконаних робіт та витрат зазначається в «тис. грн».Враховуючи вищенаведене, податківці зазначають: якщо в первинному документі, зокрема, в формах №КБ-2 та №КБ-3, одиниця виміру товарів/послуг зазначена як «грн»/«тис.грн», то:
  • в графі 4 «Одиниця виміру товару/послуги» податкової накладної необхідно зазначати «грн»,
  • в графі 6 «Кількість (об’єм, обсяг)» - проставляється значення «1» або відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу,
  • в графі 7 – вказувати вартість виконаних робіт в гривнях з копійками.
КоментарТакий алгоритм заповнення ПН випливає із норми п. 16 Порядку №1307. Згідно з цією нормою, якщо товар/послуга, що постачається, має одиницю обліку, яка відсутня у КСПОВО, у графі 4 зазначається умовне позначення одиниці вимірювання таких товару/послуги, яке використовується для обліку та відображається у первинних документах. Тому податківці й зазначають, що заповнення графи 4 буде залежити від одиниці виміру у КБ-2 та КБ-3.
Читати по темі:  C 1.10.2015 г. начинают действовать штрафы за несвоевременную регистрацию налоговых накладных
У такому разі графу 5 заповнювати не потрібно.А ось щодо графи 6 податківці в цьому роз'ясненні навели детальний порядок її заповнення. Він залежить від кількості (об’єму, обсягу) постачання товарів/послуг. Тож у разі складання податкової накладної на повне постачання послуги або на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) у повному обсязі, у графі 6 податкової накладної зазначається «1».У разі складання податкової накладної на часткове постачання послуги або на суму попередньої оплати частини вартості послуги у графі 6 зазначається відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу. Наприклад, у разі постачання частини послуги, яка відповідає половині обсягу, вказаного у договорі, або у разі отримання суми попередньої оплати у розмірі половини договірної вартості послуги у графі 6 вказується число «0,5».Також не забули податківці вказати й про зміст графи 7 податкової накладної. В ній зазначається ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ. Дана графа заповнюється  у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством. 
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Наша розсилка

Опитування

Нужен ли на вашем предприятии "Платежный календарь"

Платежный календарь представляет собой плановый финансовый документ, обеспечивающий ежедневное управление поступлением и расходованием денежных средств предприятия.

Випадкова цитата

Неопределенность и риск — главная трудность и главный шанс бизнеса.

Використання форм КБ-2 та КБ-3 та заповнення податкової накладної

Час читання: 6 min
0

Поділитися з другом