Головна » Юристу » Юридичні консультації » Власник не може щодня керувати підприємством без оформлення трудових відносин
Юридичні консультації

Власник не може щодня керувати підприємством без оформлення трудових відносин

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Згідно зі ст. 101 ЦК засновники установи не беруть участі в управлінні нею.

Якщо ж фактично засновник здійснює щоденне управління господарською діяльністю підприємства, то це фактично трудові функції з управління господарською діяльністю підприємства.

Відповідно до ст. 2 КЗпП право громадян на працю — це одержання роботи з оплатою праці, що реалізується шляхом укладення трудового договору. Законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності. Таким чином, перебування на робочому місці, здійснення власником управління господарською діяльністю підприємства, але без укладення трудового договору, є порушенням трудового законодавства.

Приблизно такою є позиція Держпраці, яка розцінює наявність власника у робочому процесі як працевлаштування без укладання трудового договору (штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати).

З іншого боку, засновника (власника) підприємства можна розглядати і як суб’єкта корпоративного права. Відповідно до ст. 167 ГК корпоративні права — це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією. У даному випадку йдеться про загальне, стратегічне управління підприємством, а це не передбачає щоденного оперативного управління власником виробничими, переговорними, торговими процесами.

Про що слід пам’ятати власнику, очікуючи інспекторів Держпраці:

  • власник не має права здійснювати щоденне оперативне управління підприємством без оформлення трудових відносин;
  • без укладення трудового договору власнику не може бути нараховано та виплачено заробітну плату, натомість він має право отримувати дивіденди у разі отримання прибутку;
  • власник може володіти правом підпису — це дає йому право укладати угоди від імені підприємства, підписувати фінансові документи, зрештою, виплачувати зарплату працівникам за відсутності директора. Для цього повинні бути внесені відповідні зміни до ЄДР та банківських документів.

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

десять − семь =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Опрос

Заинтересовали бы вас курсы по управлению финансами в ODOO?

Если вы хотите записаться в ближайшую группу подайте заявку заполнив форму https://forms.gle/atPAScYjWXub1ePx6

Мудра думка

Когда секретари бездельничают и занимаются болтовней — это явный признак того, что учреждение находится в состоянии загнивания

— Ли Якокка

Ми в Instagram

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: