Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Внесено зміни до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків
Держоргани інформують

Внесено зміни до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Зміни затверджено постановою НБУ від 24.05.2017 р. №39.

Зміни до Плану рахунків мають удосконалити відображення в бухгалтерському обліку операцій з похідними фінансовими інструментами в банках України за їх видами, вбудованими похідними фінансовими інструментами. Крім того, це забезпечить окреме відображення в бухгалтерському обліку результатів переоцінки і результатів від купівлі-продажу фінансових активів.

Нововведення удосконалять функцію пруденційного нагляду Національного банку. Блок нагляду регулятора зможе оперативно здійснювати аналіз щодо операцій з похідними фінансовими інструментами в банках України в розрізі їх видів та операцій з вбудованими похідними фінансовими інструментами.

 

Що саме вводить Постанова №39:

• Нові рахунки до груп рахунків 304 , 314, 335, 336, 338, 920, 921, 935, 936.

За ними відображаються активи та зобов’язання за операціями з похідними фінансовими інструментами в банках України та за операціями з вбудованими похідними фінансовими інструментами.

• Нові групи рахунків 620 та 621 у розділі 62.

Вони дозволять окремо відображати результати переоцінки та від купівлі-продажу фінансових активів.

Постанова набере чинності з 1 липня 2017 року. До цього часу Національний банк додатково надасть роз’яснення банкам України щодо практичної реалізації нововведень.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X