Головна » Бухгалтеру » Консультації » Використання РРО/ПРРО: QR-код у фіскальному касовому чеку
Консультації

Використання РРО/ПРРО: QR-код у фіскальному касовому чеку

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

ДПС у Хмельницькій області інформує, що згідно з п. 2 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та п. 2 розділу II Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 р. №13 (із змінами від 18.06.2020 р. №306 (далі – Наказ №306) та від 08.06.2021 р. №329 (далі – Наказ №329)), фіскальний касовий чек на товари (послуги) (далі – фіскальний касовий чек) має містити реквізити, зокрема, QR-код, який містить у собі код автентифікації повідомлення (МАС) цього чеку, дату і час здійснення розрахункової операції, фіскальний номер касового чека/фіскальний номер електронного касового чека, суму розрахункової операції, фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій фіскальний номер програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО).

Згідно з приміткою 8 до форми №ФКЧ-1 «Фіскальний касовий чек на товари (послуги)», наведеній у додатку 1 до Положення №13, QR-код зазначається у разі наявності.

При цьому, п. 3 Наказу №306, який набрав чинності 01 серпня 2020 року, визначено, що до 01 серпня 2021 року вимоги до форми і змісту розрахункових документів в частині, зокрема, відображення QR-коду не поширюються на розрахункові документи, що створюються РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру РРО та які не перебували на обліку в контролюючих органах до дня набрання чинності Наказом №306.

До 01 серпня 2021 року РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру РРО та які не перебували на обліку в контролюючих органах до дня набрання чинності Наказу №306, за наявності технічних можливостей мають бути доопрацьовані їх виробниками (постачальниками) відповідно до ст. 12 Закону №265 з метою забезпечення можливості виконання всіх вимог до форми і змісту розрахункових документів, відповідно до Наказу №306.

Враховуючи викладене, QR-код у фіскальному касовому чеку зазначається у разі наявності в РРО відповідного програмного забезпечення.

20 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X