Головна » Юристу » Юридичні консультації » Як отримати заборгованість із заробітної плати: порядок дій
Юридичні консультації

Як отримати заборгованість із заробітної плати: порядок дій

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Print Friendly, PDF & Email

Основні кроки:

  1. Написати на ім’я роботодавця письмову заяву з вимогою: виплатити заробітну плату; компенсувати втрату частини заробітної плати у зв’язку із порушенням строків її виплати, відповідно визначивши суми недоотриманої заробітної плати з урахуванням індексу зростання цін; надати обґрунтування підстав затримки у виплаті коштів
  2. У разі відмови виплатити заборгованість із заробітної плати або у разі відсутності будь-якої реакції з боку роботодавця слід звернутися до прокуратури із заявою про невиплату заробітної плати та притягнення винних осіб до відповідальності.
  3. Можна звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованої заробітної плати та відшкодування завданої її невиплатою шкоди.

Відповідальність за невиплату заробітної плати

За порушення законодавства про оплату праці винні особи притягаються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законодавством. Стаття 41 КУпАП передбачає накладення штрафу на посадових осіб від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за порушення встановлених термінів виплати заробітної плати, виплату її не в повному розмірі, порушення вимог законодавства про працю.

 

Згідно зі ст. 175 КК України за безпідставну невиплату заробітної плати громадянам більше ніж за один місяць, вчинену умисно керівником, передбачається покарання у виді штрафу від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправних робіт на строк до 2 років, або позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Читати по темі:  Договір про повну матеріальну відповідальність: коли, з ким, на яких умовах

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

тринадцать − 11 =

Наша розсилка

Випадкова цитата

Простое усилие, чтобы уделить немного положительного внимания людям, имеет много общего с производительностью

Як отримати заборгованість із заробітної плати: порядок дій

Час читання: 2 min
0

Поділитися з другом