Головна » Бухгалтеру » Консультації » Як в контролюючих органах обліковуються договори про спільну діяльність та які документи необхідно надати для цього?
Консультації

Як в контролюючих органах обліковуються договори про спільну діяльність та які документи необхідно надати для цього?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 Відповідь фахівців ДФСУ була наступною. Згідно із п. 64.6 ст. 64 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) на обліку у контролюючих органах повинні перебувати, зокрема договори про спільну діяльність на території України без створення юридичної особи, на які поширюються особливості податкового обліку та оподаткування діяльності за такими договорами (угодами), визначені ПКУ. У контролюючих органах не обліковуються договори про спільну діяльність, на які не поширюються особливості податкового обліку та оподаткування спільної діяльності, визначені ПКУ. Кожен учасник таких договорів перебуває на обліку у контролюючих органах та виконує обов’язки платника податків самостійно.

Взяття на облік договору здійснюється шляхом додаткового взяття на облік учасника договору про спільну діяльність як платника податків — відповідального за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договору.

Заяву про взяття на облік такий платник податків зобов’язаний подати протягом 10 календарних днів після реєстрації договору або угоди або після набрання ним чинності, якщо відповідно до законодавства реєстрація договору не проводиться.

Згідно з п. 4.6 розд. IV Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 № 462) (далі – Порядок), для взяття на облік договору про спільну діяльність уповноважена особа подає одночасно із реєстраційною заявою платника ПДВ до контролюючого органу за своїм основним місцем обліку такі документи:

    • заяву за формою № 1-ОПП;

  • копію договору (контракту) про спільну діяльність.

До цих документів додаються:

 

1) інформаційна картка договору з відміткою органу, що здійснив державну реєстрацію договору, якщо до складу учасників договору про спільну діяльність входить іноземний інвестор;

2) копії документів, які підтверджують погодження договору уповноваженим органом управління відповідно до законодавства, засвідчені в установленому законодавством порядку, якщо договором передбачене використання нерухомого майна державної власності, що перебуває у господарському віданні чи оперативному управлінні учасника договору про спільну діяльність;

3) копії спеціальних дозволів на користування надрами, якщо договором передбачене використання надр.

У разі взяття на облік договорів про спільну діяльність контролюючий орган за основним місцем обліку формує довідку про взяття на облік платника податків за ф. № 4-ОПП (п. 3.10 розд. III Порядку).

При повному або частковому використанні інформації, розміщеної на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі,
посилання на джерело інформації обов’язкове.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Отправить ответ

Оставьте первый комментарий!

Notify of
avatar
wpDiscuz

Наша розсилка

Розшукуємо авторів

Випадкова цитата

Одинаково спокойно относятся к деньгам лишь мудрецы и бухгалтеры.

Як в контролюючих органах обліковуються договори про спільну діяльність та які документи необхідно надати для цього?

Час читання: 4 min
0
Наша розсилка

Хочете отримувати оновлення нашого сайту на свою пошту?

Дякуємо за ваш вибір
Гарного вам дня :)

Поділитися з другом