Слишком долгая загрузка. Просто закройте это окно
Вітаємо Вас на нашому порталі
Головна » Бухгалтеру » Консультації » Як виправити помилку в номері або в даті податкової накладної
Консультації

Як виправити помилку в номері або в даті податкової накладної

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Час читання:3 хвилин
Print Friendly, PDF & Email

Ніяк. Таку відповідь дали податківці в своєму листі від 18.09.2015 р.  №21988/10/28-10-06-11.

Облік (нумерація) складених податкових накладних ведеться платником ПДВ у довільних формі та порядку. Не допускається складання за однією датою податкових накладних з однаковим порядковим номером.

Дата оформлення податкової накладної відповідно має збігатися з датою виникнення податкових зобов’язань із ПДВ, які виникають за принципом «першої події»:

 

  • або на дату зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
  • або на дату відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Наявність в ЄРПН накладної з помилками спричиняє викривлення податкової інформації, що свідчить про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства.

Податківці попереджають: якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються порушення цим платником податків податкового, валютного та іншого законодавства протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту, це буде причиною для  проведення документальної позапланової перевірки.

Таким чином, у разі безпідставного складання податкової накладної за відсутності факту здійснення операції з поставки товарів/послуг та/або оплати, розрахунок коригування до такої податкової не може бути виписаний, а сама податкова накладна не підлягає виключенню із реєстру. 

Читати по темі:  ДФС пояснило як уточнити декларацію суб’єкта спеціального режиму оподаткування у 2017 році

P.S. А те що вона зменшила реєстраційний ліміт по виписці податкових накладних ДФС хвилює мало, головне, щоб бюджет наповнювався і у бізнеса вимивалися оборотні кошти.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Наша розсилка

Випадкова цитата

Небывалая толщина этого отчета защищала его от опасности быть прочитанным

Як виправити помилку в номері або в даті податкової накладної

Час читання: 3 min
0

Поділитися з другом