Головна » Бухгалтеру » Консультації » Як заповнюється таблиця 1 додатка 2 до декларації з ПДВ: розʼяснення від ДПС
Консультації

Як заповнюється таблиця 1 додатка 2 до декларації з ПДВ: розʼяснення від ДПС

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

ДПС в Одеській області повідомляє, що згідно з п. 200.1 ПКУ сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

У разі якщо за результатами  звітного (податкового) періоду податковий кредит платника перевищує його податкові зобов’язання, у платника формується від’ємне значення ПДВ звітного (податкового) періоду, яке відповідно до п. 200.4 ПКУ може бути, зокрема, зараховане до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Форму та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Мінфіну від 28.01.2016 №21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 29.01.2016 за №159/28289 (далі – Порядок №21).

Підпунктом 5 розділу V Порядку №21, визначено, що сума від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3 податкової декларації з ПДВ (далі – декларація)), відображається у рядку 21 декларації та переноситься до рядка 16.1 наступного звітного (податкового) періоду.

У складі податкової декларації подаються передбачені Порядком № 21 додатки (п. 9 розділу ІІІ Порядку №21).

Сума від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, деталізується у додатку 2 до декларації «Довідка про суми від’ємного значення звітного (податкового)  періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду» (Д2) (далі – додаток 2).

При заповненні таблиці 1 додатка 2 зараховується значення рядка 21 декларації. Графи таблиці 1 додатка 2 доцільно заповнювати у хронологічному порядку виникнення від’ємного значення, відображеного у графі 4 таблиці 1 додатка 2, починаючи зі звітного періоду, який є найближчим до дати подання декларації (найновіший звітний період) та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом.

Звітний (податковий період), у якому виникла сума від’ємного значення ПДВ, вказується у графах 2 та 3 таблиці 1 додатка 2.

При цьому значення рядка «Усього» графи 4 додатка 2 повинно відповідати сумарному значенню рядка 21 декларації та залишку суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ станом на 01 липня 2015 року, на яку було збільшено значення реєстраційної суми та суму від’ємного значення, сформовано за результатами звітного (податкового) періоду за липень 2015 року / ІІІ квартал 2015 року.

У разі допущення помилок при заповненні додатка 2 платники податку можуть їх виправити шляхом надання уточнюючого розрахунку.


Поділіться з друзями - підтримайте проект