Головна » Бухгалтеру » Консультації » Як здійснювати перевірку своїх бізнес партнерів?
Консультації

Як здійснювати перевірку своїх бізнес партнерів?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Офіс великих платників податків нагадує платникам як здійснити перевірку своїх бізнес партнерів та на які критерії звернути увагу перед укладання з ними договору.

 Головні критерії для відбору бізнес партнера:

1. Вид економічної діяльності повинен відповідати здійсненим операціями наданим послугам або реалізованим товарам.

Зверніть увагу на дозвільні документи щодо отриманих послуг та товарів (ліценції, дозволи, тощо).

Наприклад:

-будівельні послуги  – необхідна ліценція на будівництво, перевірку якої необхідно здійснити на сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України;

-підакцизні товари (тютюнові вироби, лікеро-горілчані вироби та пальне) – виробники продукції повинні мати ліцензію на виробництво, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі підакцизними товарами, наявність якої відображено на сайті Державної податкової служби України (далі – ДПС).

2. Відсутність податкового боргу, отримати інформацію можливо на сайті ДПС в розділі – Дізнайся більше про свого бізнес-партнера.

3. Земельні ділянки (власні або орендовані), а також нерухоме майно платника податків перевірити  їх наявність можливо на сайті – Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.

4. Кваліфікований персонал для сфери надання послуг. Поцікавтесь у бізнес партнера про достатню кількість трудового ресурсу, яким будуть виконуватися роботи (послуги) з ідентифікацією таких осіб.

5. Основні засоби. У разі здійснення операцій що потребують основних засобів (основних фондів) наприклад: послуги зберігання, транспортування, відвантаження або переробки, варто звернути увагу на об’єкти які будуть задіяні в цій діяльності та їх зв’язок з бізнес партером який надає такі послуги.

Слід зазначити, що платник податків зобов’язаний повідомляти за формою 20-ОПП про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням які використовуються у господарській діяльності контролюючі органи за основним місцем обліку (п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України).

Додаткову інформацію щодо бізнес-партнера також можливо отримати шляхом аналізу судових рішень (ухвал, постанов) наявних в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Перевірити підрядників та промоніторити зміни їх інформації можна – Youcontrol.com.ua

Щоб перевірити надійність ділового партнера достатньо знати його податковий номер або ж точну його назву.

50 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X