Головна » Юристу » Юридичні консультації » Яка відповідальність передбачена до платника податків за здійснення діяльності, яка не передбачена статутом юридичної особи?
Юридичні консультації

Яка відповідальність передбачена до платника податків за здійснення діяльності, яка не передбачена статутом юридичної особи?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

У фіскалів запитали: яка відповідальність передбачена до платника податків за здійснення діяльності, яка не передбачена статутом ЮО?

Відповідь була наступною. Згідно з нормами ч. 1 ст. 19 Господарського кодексу України (далі — ГК) та положеннями ст. 91 Цивільного кодексу України юридична особа здатна мати такі ж цивільні права та обов’язки (цивільну правоздатність), як і фізична особа, крім тих, які за своєю природою можуть належати лише людині. Цивільна правоздатність юридичної особи може бути обмежена лише за рішенням суду. Юридична особа може здійснювати окремі види діяльності, перелік яких встановлюється законом, після одержання нею спеціального дозволу (ліцензії).

Відповідно до частини другої ст. 57 ГК в установчих документах повинні бути зазначені найменування суб’єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом.

Частиною першою ст. 259 ГК визначено, що вид господарської діяльності має місце у разі об’єднання ресурсів (устаткування, технологічних засобів, сировини та матеріалів, робочої сили) для створення виробництва певної продукції або надання послуг. Окремий вид діяльності може складатися з єдиного простого процесу або охоплювати ряд процесів, кожний з яких входить до відповідної категорії класифікації.

Податкове законодавство не містить відповідальності платника податків за здійснення ним діяльності, яка не передбачена установчими документами такого платника податків.

По материалам: Категорія 138.01 “ЗІР”


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X