Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Які регіони України вірять у вакцинацію, а які ні, та чому
Це цікаво

Які регіони України вірять у вакцинацію, а які ні, та чому

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

За дослідженням соціологічної групи «Рейтинг», у якому взяли участь понад 19 тисяч респондентів з 24 обласних центрів України:

У вакцинацію від COVID-19 найбільше не вірять у:
▪️Сумах (34%)
▪️Одесі (28%)
▪️Чернівцях (28%)
▪️Сєвєродонецьку (28%)
▪️Ужгороді (26%)
▪️Херсоні (26%)

Неефективними вакцини вважають у:
▪️Луцьку (26%)
▪️Вінниці (25%)
▪️Тернополі (22%)
▪️Рівному (22%)

Побічних ефектів щеплення бояться у:
▪️Хмельницькому (40%)
▪️Запоріжжі (37%)
▪️Кропивницькому (37%)
▪️Дніпрі (35%)
▪️Харкові (34%)
▪️Чернігові (34%)

Не вірять владі у питанні ковіду у:
▪️Харкові (16%)
▪️Києві (15%)
▪️Кропивницькому (15%)
▪️Миколаєві (15%)
▪️Черкасах (15%)
▪️Сєвєродонецьку (15%)

Важливо задатись питанням: а чому саме так?

То, може, відповідь очевидна – у не постійності та не послідовності наданої населенню інформації?

Спершу ратували, за вакцинацію, при чому виключно однією вакциною. Потім, було повідомлення про ревакцинацію, і знову ж таки, тільки тією вакциною, котру щепили перший раз.

І ось нині новини – можна змішувати вакцини.

МОЗ дозволило змішувати вакцини Moderna та Pfizer

Відтепер комбінування вакцин Moderna та Comirnaty/Pfizer-BioNTech дозволено, повідомляє МОЗ України.

«У випадку, коли перше щеплення проведено вакциною Moderna, друге – можна робити Comirnaty/Pfizer-BioNTech та навпаки», – ідеться в повідомленні МОЗ.

На думку фахівців, поєднання вакцин Moderna та Comirnaty/Pfizer-BioNTech є безпечним та ефективним.

Нагадаємо, що іще влітку МОЗ схвалило рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики дозволити комбінувати мРНК-вакцини.

Головний санітарний лікар Ігор Кузін розповів які вакцини можна використовувати як взаємозамінні для першої та другої дози вакцини.

«Можна змішувати між собою мРНК-вакцини. Тобто якщо перша доза Pfizer або Moderna, то друга доза може бути зроблена також Pfizer або Moderna. І ці вакцини можна змішувати», – сказав він.

Іншою опцією, за його словами, є введення першої дози вакцини AstraZeneca, а другої – препарату мРНК, від Pfizer чи Moderna.

«Змішування інших типів вакцин зараз не дозволено. І зараз немає доказової бази по безпечності такого змішування», – додав він та зазначив, що рішення щодо змішування вакцини ухвалює лікар, а не пацієнт.

За все тими ж повідомленнями МОЗ, Moderna – це мРНК-вакцина, яка потребує особливих умов транспортування та зберігання (температура від -50°C до -15°C). Для повного курсу вакцинації цим препаратом потрібно отримати дві дози.

Згодом, фармацевтична компанія Moderna заявила, що третє щеплення її препаратом викликало стійку відповідь антитіл проти штаму «Дельта» COVID-19.

Її препарат зберігає 93% ефективності через півроку після введення другої дози. Це перевищує показники Pfizer, що складає 84% ефективність після другого щеплення.

Незважаючи на хороші показники після другого щеплення вакциною Moderna, перед настанням холодної пори року ймовірно знадобиться третя, бустерна доза препарату, повідомили у компанії.

Тобто тепер, ймовірно, і третю дозу вакцини можна робити Pfizer? Чекаємо на роз’яснення МОН, бо холода вже скоро. 

Але, зважаючи, на ті ж самі повідомлення МОЗ, можливо, третя доза вакцини Moderna може бути вже зроблена оновленою і доопрацьованою Pfizer:

«Pfizer побачили обнадійливі результати в поточному дослідженні щодо введення третьої, бустерної, дози вакцини BNT162b2. Попередні дані випробувань демонструють, що бустерна доза, яка вводиться через шість місяців після другої дози, має стабільний профіль засвоєння», – зазначається в документі на сайті BioNTech.
При цьому вказується, що третє щеплення викликає високі титри нейтралізації, в тому числі Beta-штаму коронавірусу, які «у п’ять-десять разів вищі, ніж після двох основних доз».

Незважаючи на це, компанії розробляють оновлену версію вакцини Pfizer-BioNTech від COVID-19, націлену на повний спайковий білок штаму «Дельта».

Перша партія такої вакцини вже виготовлена. Клінічні дослідження планюються у серпні.

Нагадаємо: відповіді МОЗна популярні питання українців щодо вакцинації від COVID-19

Чи можна вживати алкоголь після вакцинації
Немає підстав вважати, що вживання алкоголю впливає на ефективність COVID-щеплення. Однак вживати алкоголь потрібно помірними дозами, щоб не пригнічувати роботу імунної систему.

Чи можна мочити місце щеплення
Приймати душ чи ванну після вакцинації та мочити місце щеплення не заборонено. Однак місце щеплення не можна терти, щоб уникнути зайвого подразнення.

Чи потрібно здавати аналізи перед вакцинацією
Не потрібно, якщо немає інших підстав для цього. Також не потрібно робити ПЛР-тест чи аналіз на антитіла до коронавірусу перед чи після щеплення.

Чи можна літати після щеплення
Можна. Медексперти не бачать підстав для занепокоєння, що щеплення може якось викликати тромбози під час авіаперельотів.

Чи є обмеження щодо фізнавантажень після вакцинації
Можна, якщо немає сильної реакції організму на щеплення. Однак без надмірних навантажень.

Станом на 18 вересня, за даними МОЗ, рівень захворюваності на коронавірус перевищений у 21 області та у Києві. Норма показника рівня захворюваності становить 75 на 100 тисяч жителів.
Найвищий показник у:
▪️Чернівецькій області (303),
▪️Луганській (286),
▪️Тернопільській (194),
▪️ Києві (150).

Норма не є перевищеною лише в Закарпатській, Кіровоградській та Миколаївській областях.

За матеріалами Коронавірус в регіонах

37 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X