Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Які регулювальні питання пов’язані з використанням криптовалют в Україні та як вони впливають на їхню популярність
Це цікаво

Які регулювальні питання пов’язані з використанням криптовалют в Україні та як вони впливають на їхню популярність

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Ще у 2022 році в Україні був ухвалений і підписаний Президентом Закон «Про віртуальні активи». Але вже понад рік криптовалюти в Україні ще не легалізовані, і цей закон не працює в повну силу. Причина в тому, що паралельно треба вносити зміни в Податковій кодекс. До того ж ринок цифрових активів стрімко розвивається, а закон було розроблено кілька років тому. Багато що стало просто неактуальним.

Чи означає, що криптовалюта види якої будуть легалізовані, нарешті вийде з сірої зони? Чиновники впевнені, що так. Держава сподівається на розвиток даного бізнесу. Коли все буде регулюватись на законодавчому рівні, інвестори будуть радо вкладати у сферу, а корупція значно зменшилася. Також планується отримувати значні податки з операцій з криптовалютою.

Законодавча база: нормативно-правові акти щодо регулювання криптовалют в Україні

Регулювання криптовалют — справа, яку довірили Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку. В консультаційну раду увійшли профільні менеджери індустрії. Втілювати букву закону заважають ті зміни, що відбуваються в Україні — війна та просування на шляху до НАТО та ЄС. Коли розроблявся регуляторний закон, не були враховані європейські стандарти. Тому тепер треба виправляти безліч помилок та коригувати закон. Та й зміни в регламент потрібно буде вносити регулярно з причини розвитку самого ринку криптовалют.

Правовий статус криптовалют в Україні

Законодавство про криптовалюти не може повноцінно запрацювати без зміни Податкового кодексу. На даному етапі транзакції з цифровими активами оподатковуються за загальними правилами:

  • фізичні особи повинні декларувати дохід від криптовалютних операцій в річній декларації;
  • ФО сплачують з доходу 18% та 1,5% воєнного збору;
  • юридичні особи сплачують 20% разом з ПДВ;
  • платники єдиного податку — 5% від транзакцій.

В більшості країн, де прописане оподаткування віртуальних активів, дії з ними підпадають під категорію операцій з цінними паперами.

Податкове регулювання криптовалют в Україні: оподаткування та облік

Комісія створила концепцію, за якою оподаткування має бути обов’язковим після внесення змін в податкове законодавство. До таких операцій належать:

  1. майнинг;
  2. продаж віртуальних активів за реальні гроші;
  3. обмін одного виду криптовалюта на другий;
  4. оплата криптою за товари та послуги;
  5. зростання ціни цифрових активів.

Але таке оподаткування криптовалют стане можливим в майбутньому. Зараз законодавство не порушується з однієї причини — при здійсненні офіційних транзакцій крипта конвертується у фіатні гроші, які й оподатковуються згідно з чинним Податковим кодексом.

Фінансові ризики використання криптовалют в Україні

Поки легалізація криптовалют здійснена тільки на паперах. Але в реалі розрахунки цифровими активами, та інші операції з криптовалютою дуже поширені. Існують фінансові ризики в сфері інвестицій. Тут з криптовалютою така ж ситуація, як з будь-якими цінними паперами. Треба тверезо оцінювати ризики при покупці.

Криптовалюти та бізнес в Україні: правові виклики та перспективи

Коли державний контроль за криптовалютами вийде на новий правовий рівень, то в легальній площині бізнес збільшить як інвестиції в цю сферу, так і кількість операцій з цифровими активами. Якщо ставки по оподаткуванню будуть невисокими, то інвестори будуть заходити в країну, та бюджет залишиться в плюсі.

Лояльний вплив регулювання на криптовалютні ринки створить атмосферу, яка зацікавить криптовалютні біржі, що будуть будувати свою роботу в Україні. Не виключено, що багато бізнес-структур увійдуть в країну як емітенти.

Курси трейдингу з нуля допоможуть вам опанувати професію трейдера

Роль регулювання криптовалют в Україні у їхньому розвитку

Популярність криптовалют в Україні, та їх перспективи використання у майбутньому будуть тільки збільшуватись. Є сподівання, що Комісія створить саме ту концепцію, яка інтегрує цю сферу законодавства в правове поле Євросоюзу. На жаль, галузь віртуальних активів знаходиться на стадії формування, але гостра потреба та запит громадськості спонукають активно працювати над втіленням закону в дію.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка