Головна » Бухгалтеру » Консультації » Яким чином можна відкоригувати податкову накладну, яка була зайво складена?
Консультації

Яким чином можна відкоригувати податкову накладну, яка була зайво складена?

Відповідно до п.1 ст.195 ПКУ,  якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Платник податку має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, що визначена ним як зайво складена, вказавши у ньому зі знаком «-» показники розділу «Б» табличної частини податкової накладної, визнаної ним зайвою.

При цьому, у графі 2 такого розрахунку коригування тимчасово (до внесення змін до порядку заповнення та форми податкової накладної) доцільно використовувати причину коригування «Повернення товару або авансових платежів».

Такий розрахунок коригування складається на дату виявлення факту складання зайвої податкової накладної та  підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних з дотриманням визначених Податковим кодексом України термінів реєстрації платником податку, який вказаний у зайво складеній податковій накладній як покупець (отримувач) товарів/послуг.

ДФС

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Пошук від Google

Наша розсилка

Багатьом не подобаються зміни, але ми повинні навчитися приймати їх. Особливо якщо альтернатива змінам — це катастрофа

— Ілон Маск

Події

Останні пости на форумі

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: