Головна » Бухгалтеру » Консультації » Який порядок застосування штрафної санкції, передбаченої п. 119.2 ст. 119 Податкового кодексу?
Консультації

Який порядок застосування штрафної санкції, передбаченої п. 119.2 ст. 119 Податкового кодексу?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Відповідно до п. 119.2 ст. 119 Податкового кодексу неподання, подання з порушенням установлених строків, не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 грн.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн.

Передбачені цим пунктом штрафи не застосовуються у випадках, коли недостовірні відомості або помилки у податковій звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку виникли у зв’язку з виконанням податковим агентом вимог п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу та були виправлені відповідно до вимогст. 50 цього Кодексу.

У разі застосування контролюючими органами до платника податків штрафних санкцій за вчинення податкового правопорушення такому платнику надсилаються (вручаються) податкові повідомлення-рішення (п. 116.1 ст. 116 Податкового кодексу).

Згідно з п. 2.2 розділу другого Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Мінфіну України від 28.11.2012 р. № 1236 (далі — Порядок), податкове повідомлення-рішення складається за формою згідно з додатком 2 (форма «Р») до Порядку.

Джерело:Вісник податкової служби


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X