Головна » Бухгалтеру » Консультації » Якщо виникла необхідність збільшення (зменшення) статутного капіталу акціонерного товариства
Консультації

Якщо виникла необхідність збільшення (зменшення) статутного капіталу акціонерного товариства

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Офіс великих платників повідомляє, що набрало чинності Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 12 червня 2018 року №385, яким затверджено Порядок збільшення (зменшення) статутного капіталу акціонерного товариства». Порядок поширюється на всі акціонерні товариства, що прийняли рішення про збільшення (зменшення) статутного капіталу, з дати набрання чинності Порядку. Цей Порядок не поширюється на випадки зміни розміру статутного капіталу АТ під час приєднання або виділу.

Джерелами збільшення статутного капіталу АТ є:

1) додаткові внески у такій формі:

грошові кошти, у тому числі грошові внески, здійснені шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог за грошовими зобов’язаннями (крім прав вимоги за зобов’язаннями з виплати заробітної плати, а також за зобов’язаннями щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов’язкових платежів) та іншими зобов’язаннями перед державним та місцевими бюджетами) або шляхом конвертації конвертованих облігацій в акції;

майно, майнові права (крім боргових емісійних цінних паперів, емітентом яких є набувач, та векселів);

немайнові права, що мають грошову вартість;

2) додатковий капітал у частині емісійного доходу (його частина);

3) прибуток (його частина).

Шляхами збільшення статутного капіталу АТ є:

1) підвищення номінальної вартості акцій;

2) розміщення додаткових акцій існуючої номінальної вартості.

Збільшення статутного капіталу АТ із залученням додаткових внесків здійснюється шляхом розміщення додаткових акцій.

Збільшення статутного капіталу АТ за рахунок спрямування до статутного капіталу додаткового капіталу у частині емісійного доходу (його частини) та/або спрямування до статутного капіталу прибутку (його частини) здійснюється шляхом підвищення номінальної вартості акцій.

Збільшення статутного капіталу АТ у разі наявності викуплених товариством та/або іншим чином набутих акцій не допускається.

Розмір статутного капіталу після його збільшення (зменшення) має відповідати вимогам частини першої статті 14 Закону України «Про акціонерні товариства» на дату реєстрації змін до статуту товариства.

АТ не має права приймати рішення про збільшення статутного капіталу та публічну пропозицію у процесі емісії акцій у випадках, якщо розмір власного капіталу є меншим, ніж розмір його статутного капіталу.

АТ здійснює розміщення кожної акції за ціною, не нижчою за її ринкову вартість, і не має права здійснювати розміщення акції за ціною, нижчою за її номінальну вартість. Ціною акції є сума, кратна одній копійці.

Шляхами зменшення статутного капіталу АТ, якщо це передбачено статутом АТ, є:

1) зменшення номінальної вартості акцій;

2) анулювання раніше викуплених та іншим чином набутих товариством акцій та зменшення їх загальної кількості.

АТ не має права поєднувати вищенаведені шляхи зменшення статутного капіталу.

У разі проведених змін щодо збільшення (зменшення) статутного капіталу АТ має повідомити про вказані зміни контролюючі органи. Порядок внесення змін контролюючими органами до облікових даних платників податків встановлено розділом IX «Порядку обліку платників податків і зборів», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09 грудня 2011 року №1588 зі змінами.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

11 + 7 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Хочешь иметь столько денег,чтобы хватало тебе и твоей семье — работай сам… Хочешь обеспечить свои будущие поколения — заставь людей работать на себя

— Карл Маркс

Події

Нет предстоящих мероприятия в указанный период времени.

Ми в Instagram

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: