Головна » Юристу » Юридичні консультації » Якщо випадково поповнили СЕА ПДВ рахунок свого контрагента
Юридичні консультації

Якщо випадково поповнили СЕА ПДВ рахунок свого контрагента

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Підхід податкової

У разі, коли помилково перерахували кошти не на поточний рахунок свого контрагента, а на його СЕА ПДВ рахунок, ці кошти не збільшують загальний показник ΣНакл (загальна сума, що дає право зареєструвати відповідну кількість своїх податкових накладних), та не збільшується і ΣПопРах, адже, на думку податківців, збільшення реєстраційної суми за рахунок поповнення рахунка в системі електронного адміністрування податку з інших джерел (тобто не з рахунку самого платника податку) чинним законодавством не передбачено (див., наприклад, лист ДФСУ від 29.12.2018 за № 5496/ІПК/10-36-12-01).

Положеннями  ПКУ не передбачено перерахування коштів з рахунку в СЕА ПДВ одного платника на поточний або рахунок в СЕА ПДВ іншого платника  (ІПК ДПС від 05.03.2021 за № 849/ІПК/99-00-18-03-03-06).

Судова практика

Натомість слід йти шляхом, що визначений положеннями п. 43.3 ст. 43 ПКУ, що передбачають процедуру повернення помилково та/або перерахованих  грошових зобов’язань.

Так, відповідно до  п. 43.3 ст. 43 ПКУ платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів:

(1) на поточний рахунок платника податків в установі банку;

(2) на єдиний рахунок (у разі його використання);

(3) на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету;

(4) повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.

Контролюючий орган не пізніше ніж за п’ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення належних сум коштів з відповідного бюджету або з єдиного рахунку та подає його для виконання до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Однак дива, зазвичай, не відбувається, а тому слід готуватися до судового оскарження бездіяльності податкового органу.

Добре, що загалом судова практика на боці платників податків (приклад, Постанова  Шостого апеляційного адміністративного суду від 12.05.2021 у справі за №580/4761/20), проте, слід зважати, що, на жаль, відразу звернутися до суду за стягненням коштів не вдасться, спочатку треба вимагати від податківців підготувати висновок для казначейства для перерахування, і лише після цього слід торувати шляхом  стягнення коштів.

 

Євген ВЛАСОВ Податковий адвокат АБ «Власова «Вектор»

 

36 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X