Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » З 1 жовтня змінено порядок реєстрації та використання РРО й КОРО
Держоргани інформують

З 1 жовтня змінено порядок реєстрації та використання РРО й КОРО

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Мінфін своїм наказом від 20.09.2018 р. №773 затвердив зміни до:

1) Порядку реєстрації та застосування РРО;

2) Порядку реєстрації та застосування РРО при здійсненні операцій з купівлі-продажу інвалюти;

3) Порядку реєстрації та ведення РК та КОРО;

4) Порядку опломбування РРО.

Найважливішими новаціями є:

  • реєстрація, перереєстрація РРО на підставі однієї заяви; 
  • запровадження механізму обміну інформацією в електронному вигляді при реєстрації та застосуванні РРО між ДФС та ЦСО;
  • застосування КОРО тільки у разі виходу з ладу РРО та можливість їх незастосування у разі використання резервного РРО або непроведення розрахунків у таких випадках.

Набрання чинності

Цей наказ набирає чинності з 1 жовтня 2018 року, але не раніше дня його офіційного опублікування. Наказ №773 був опублікований в “Офіційному Віснику України” №74 від 28.09.2018 р. Отже, зміни, затверджені Наказом №773, запрацювали саме з 1 жовтня.

Але нові форми заяв щодо реєстрації та перереєстрації РРО та КОРО, а також щодо відмови застосовувати КОРО, та норми щодо механізму обміну інформацією в електронному вигляді при реєстрації та застосуванні РРО між ДФС та ЦСО наберуть чинності тільки після набрання чинності наказів Мінфіну щодо затвердження порядків ведення реєстру екземплярів РРО та реєстру ЦСО РРО.

При цьому п. 5 Наказу №773 встановлено, що до набрання чинності нових форм заяв у разі прийняття суб’єктом господарювання рішення про те, що у випадках виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного РРО або увімкнення електроенергії, такий суб’єкт господарювання має додати до заяви про реєстрацію РРО копію відповідного рішення, про що зазначити в пункті 9 такої заяви.

І ще. Зареєстровані журнали використання РРО, КОРО та РК за «старою формою» можуть використовуватись суб’єктами господарювання до скасування їх реєстрації або закінчення.

33 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Реклама

X