Головна » Бухгалтеру » Консультації » З 19 квітня 2020 року суб’єкти господарювання зможуть повноцінно використовувати програмні РРО.
Консультації

З 19 квітня 2020 року суб’єкти господарювання зможуть повноцінно використовувати програмні РРО.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Водночас з цієї дати, розширено коло платників, які зобов’язані застосовувати РРО. Зокрема, нововведення стосуються юридичних осіб – виробників ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння у разі реалізації продукції за готівкові кошти.

Також нагадаємо, що застосовувати РРО мають і фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку другої-четвертої груп, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів, наданні послуг у разі:

  • перевищення в календарному році незалежно від обраного виду діяльності обсягу доходу понад 1000000 гривень;
  • реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізації лікарських засобів та виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.

Разом з тим, у період з 1 жовтня 2020 року до 1 січня 2021 року доповнено нові види діяльності, при здійсненні яких обов’язкове застосування касового апарату. Зокрема, під цю норму підпадають платники єдиного податку другої-четвертої груп, які здійснюють:

  1. реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
  2. діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
  3. діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення;
  4. реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
  5. роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах;
  6. діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування;
  7. реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України;

Звичайно і надалі мають застосовувати РРО платники єдиного податку, які реалізують технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту та лікарські засоби, вироби медичного призначення та надають платні послуги у сфері охорони здоров’я, а також підприємці-спрощенці, незалежно від обраного виду діяльності, у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 000 000 гривень.

А вже з 1 січня 2021 року використання РРО стане обов’язковим для всіх платників єдиного податку другої – четвертої груп, незалежно від видів діяльності, крім спрощенців першої групи і фізичних осіб, які продають на ринку вживані речі та продукти власного підсобного господарства.

Більше по темі:

Актуально: ДПС про застосування РРО у 2020 році

РРО: Z-звіт

РРО – новації 2020 року для ФОП

Вимоги щодо застосування РРО по операціях із використанням платіжних карток: позиція ДПС

ФОП 3 група послуги ІТ-індустрія та РРО


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

X