Головна » Бухгалтеру » Консультації » З якого звітного (податкового) періоду 2015 року платник авансових внесків з податку на прибуток має право подати податкову декларацію і припинити сплату авансових внесків?
Консультації

З якого звітного (податкового) періоду 2015 року платник авансових внесків з податку на прибуток має право подати податкову декларацію і припинити сплату авансових внесків?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 У ДФСУ запитали: з якого звітного (податкового) періоду 2015 року платник авансових внесків з податку на прибуток, який не отримав прибуток або отримав збиток, має право подати податкову декларацію та фінансову звітність і припинити сплату авансових внесків?

У відповіді податківці зауважують, що Законом України від 17 липня 2015 року N 652-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій" (далі - Закон N 652), який набрав чинності з 13.08.2015, внесено зміни до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ).

Зокрема, згідно з абзацом дев'ятим п. 57.1 ст. 57 ПКУ платник податку, який за підсумками першого кварталу (півріччя, трьох кварталів) звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал (півріччя, трьох кварталів) звітного (податкового) року та не сплачувати авансові внески: за підсумками першого кварталу - з червня - грудня звітного (податкового) року та січня - травня наступного звітного (податкового) року; за півріччя - з вересня - грудня звітного (податкового) року та січня - травня наступного звітного (податкового) року; за три квартали - з грудня звітного (податкового) року та січня - травня наступного звітного (податкового) року. Податкові зобов'язання визначаються на підставі поданих податкових декларацій.

 

Статтею 58 Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Отже, першим звітним (податковим) періодом, з якого платники податку на прибуток мають право застосувати норми абзацу дев'ятого п. 57.1 ст. 57 ПКУ, є звітний (податковий) період - три квартали 2015 року.

Читати по темі:  АЦСК МВС підвищує якість обслуговування користувачів

Тобто платник податку на прибуток, який сплачує авансовий внесок та за підсумками трьох кварталів 2015 року не отримав прибуток або отримав збиток, має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за три квартали 2015 року та не сплачувати авансові внески з грудня 2015 року та січня - травня 2016 року.

По материалам: Підрозділ 102.21 ЗІР
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

четыре − два =

Наша розсилка

Опитування

Нужен ли на вашем предприятии "Платежный календарь"

Платежный календарь представляет собой плановый финансовый документ, обеспечивающий ежедневное управление поступлением и расходованием денежных средств предприятия.

Випадкова цитата

Бухгалтер – это специалист, который знает о деньгах намного больше, чем тот, кто их имеет

З якого звітного (податкового) періоду 2015 року платник авансових внесків з податку на прибуток має право подати податкову декларацію і припинити сплату авансових внесків?

Час читання: 3 min
0

Поділитися з другом