Головна » Юристу » Юридичні консультації » За несвоєчасну реєстрацію “докарантинних” податкових накладних ДПС штрафуватиме! Позиція ДПС та Верховного Суду.
Юридичні консультації

За несвоєчасну реєстрацію “докарантинних” податкових накладних ДПС штрафуватиме! Позиція ДПС та Верховного Суду.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Як відомо, пунком 52-1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, згідно до якого за порушення податкового законодавства, які вчинені протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби, штрафні санкції не застосовуються.

При цьому виникає запитання: чи можна штрафувати платника ПДВ, який у період карантину зареєстрував податкові накладні за 2019 рік?

ДПС, посилаючись на те, що порушення законодавства в частині реєстрації податкових накладних відбулось до 01 березня 2020 року, а тому до таких правовідносин не застосовуються положення пункту 52-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, приймає рішення про накладання штрафу на платника.

Проте, Верховний Суд не підтримав позицію контролюючого органу (див. рішення № 101808712 від 10 грудня 2021 року).

Суд зазначив, що податкове правопорушення у вигляді несвоєчасної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних є триваючим порушенням, початком якого є наступний день за останнім (граничним) днем реєстрації податкової накладної, а припиняється таке порушення в день фактичної реєстрації податкової накладної.

Колегія суддів зазначає, що обставини щодо періоду вчинення правопорушення мають значення для визначення розміру нарахованих штрафних санкцій, а не у цілях встановлення застосовності вказаної норми закону у правовій кваліфікації такого правопорушення, як триваючого.

З огляду на зазначене, суд робить висновок про відсутність підстав для застосування до платника штрафних санкцій за порушення строку реєстрації податкових накладних починаючи з 01 березня 2020 року, проте за період до 01 березня 2020 року такі штрафні санкції підлягають застосуванню.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X