Головна » Юристу » Юридичні консультації » За яку заборгованість за житлово-комунальні послуги позбавляють субсидії і який механізм? Як можна відновити субсидію після сплати боргу?
Юридичні консультації

За яку заборгованість за житлово-комунальні послуги позбавляють субсидії і який механізм? Як можна відновити субсидію після сплати боргу?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Згідно з Постановою КМУ №848 від 21.10.1995 р «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», надання субсидії припиняється, якщо ЖЕО, ОСББ та т. п. подає документ в службу соцзахисту про те, що громадянин, якому призначено субсидію, не оплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг. 

Якщо ж власнику затримують виплати зарплати, пенсії і т. д. і він може підтвердити це документами, то субсидія буде відновлена. Також вона буде відновлена після погашення заборгованості. Документи надаються до 10 числа місяця, що слідує за місяцем, в якому виникли такі обставини.

Крім того, постановою Кабміну від 26.04.2017 №300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» встановлено, що після закінчення терміну отримання субсидії структурні підрозділи з питань соцзахисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період. Для цього інстанція збирає необхідну інформацію в порядку, передбаченому пунктом 13 цього Положення, без звернення громадян. Протягом 10 днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення/непризначення субсидії, про що і інформують громадян.

У разі отримання інформації про прострочену більш як два місяці заборгованості з оплати послуг субсидія на наступний термін не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує людини. Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний термін громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення райдержадміністрації та т. п. при наявності поважних причин.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

двенадцать + два =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Опрос

Заинтересовали бы вас курсы по управлению финансами в ODOO?

Если вы хотите записаться в ближайшую группу подайте заявку заполнив форму https://forms.gle/atPAScYjWXub1ePx6

Мудра думка

Перестаньте бояться провала

— Ларри Пейдж

Ми в Instagram

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: