Головна » Юристу » Юридичні консультації » За яку заборгованість за житлово-комунальні послуги позбавляють субсидії і який механізм? Як можна відновити субсидію після сплати боргу?
Юридичні консультації

За яку заборгованість за житлово-комунальні послуги позбавляють субсидії і який механізм? Як можна відновити субсидію після сплати боргу?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Згідно з Постановою КМУ №848 від 21.10.1995 р «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», надання субсидії припиняється, якщо ЖЕО, ОСББ та т. п. подає документ в службу соцзахисту про те, що громадянин, якому призначено субсидію, не оплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг. 

Якщо ж власнику затримують виплати зарплати, пенсії і т. д. і він може підтвердити це документами, то субсидія буде відновлена. Також вона буде відновлена після погашення заборгованості. Документи надаються до 10 числа місяця, що слідує за місяцем, в якому виникли такі обставини.

Крім того, постановою Кабміну від 26.04.2017 №300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» встановлено, що після закінчення терміну отримання субсидії структурні підрозділи з питань соцзахисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період. Для цього інстанція збирає необхідну інформацію в порядку, передбаченому пунктом 13 цього Положення, без звернення громадян. Протягом 10 днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення/непризначення субсидії, про що і інформують громадян.

У разі отримання інформації про прострочену більш як два місяці заборгованості з оплати послуг субсидія на наступний термін не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує людини. Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний термін громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення райдержадміністрації та т. п. при наявності поважних причин.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

2 × два =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Наша розсилка

Реклама

Ми в Instagram

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: