Головна » Бухгалтеру » Консультації » Захотіли за кордоном придбати ТМЦ за готівку у валюті - зась!
Держоргани інформують Консультації

Захотіли за кордоном придбати ТМЦ за готівку у валюті - зась!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
ДФС у Запорізькій області надало пояснення, згідно із яким стає зрозумілим, що будь-які розрахунки між резидентами і нерезидентами в межах торговельного обороту проводяться виключно через уповноважені банки.Кошти з поточного рахунку юридичної особи та фізичної особи - підприємця не можуть бути використані за допомогою електронного платіжного засобу, зокрема, для здійснення розрахунків за зовнішньоторговельними договорами (контрактами).Кошти з поточного рахунку в іноземній валюті юридичної особи та фізичної особи - підприємця можуть бути використані за допомогою електронного платіжного засобу виключно для:- одержання готівки за межами України для оплати витрат на відрядження;- здійснення розрахунків у безготівковій формі за межами України, які пов'язані з витратами на відрядження та витратами представницького характеру, а також на оплату експлуатаційних витрат, пов'язаних з утриманням та перебуванням повітряних, морських, автотранспортних засобів за межами України, відповідно до умов Кодексу торговельного мореплавства України, Повітряного кодексу України, Конвенції про міжнародну цивільну авіацію, Міжнародної конвенції про дорожній рух.Отже, розрахунки іноземною валютою за кордоном можуть здійснюватись тільки стосовно витрат, безпосередньо пов’язаних з відрядженням, зокрема, проїзд, оплату вартості проживання, придбання пального для службового автомобіля, тощо).Працівник підприємства під час відрядження за кордон здійснювати готівкові розрахунки у іноземній валюті за придбані ТМЦ для господарських потреб підприємства не має право.
За порушення резидентами зазначеного порядку розрахунків, застосовується штраф у розмірі, еквівалентному сумі валютних цінностей, що використовувалися при розрахунках, перерахованій у валюту України за обмінним курсом НБУ на день здійснення таких розрахунків.Зазначена норма передбачена ст. 7 та абз. 6 п.2 ст 16 Декрету КМУ від 19.02.1993 № 15-93 ”Про систему валютного регулювання і валютного контролю”; п.п. 7.1 п. 7 Правил використання готівкової іноземної валюти на території України, затверджених постановою Правління НБУ від 30.05.07 №200; п. 8.3 «Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах", затвердженої Постановою НБУ від 12.11.03 № 492.
Читати по темі:  Постанова НБУ №30 від 04.04.2017 р.

');
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Наша розсилка

Опитування

Нужен ли на вашем предприятии "Платежный календарь"

Платежный календарь представляет собой плановый финансовый документ, обеспечивающий ежедневное управление поступлением и расходованием денежных средств предприятия.

Випадкова цитата

Видение без действия — это мечта.
Действие без видения — это кошмар.

Захотіли за кордоном придбати ТМЦ за готівку у валюті — зась!

Час читання: 3 min
0

Поділитися з другом