Головна » Бухгалтеру » Консультації » Зарплату за минулий місяць виплатили в поточному. Нюанси відображення в 1ДФ
Консультації

Зарплату за минулий місяць виплатили в поточному. Нюанси відображення в 1ДФ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Підприємство працює з січня 2017 р. Зарплата нараховується та виплачується згідно з колдоговором щомісячно 5 числа місяця, що настає за звітним. З’ясуємо, як підприємство має відобразити доходи у формі № 1ДФ при виплаті зарплати і нарахуванні (сплаті) ПДФО та військового збору в повному обсязі або при частковій виплаті й сплаті

Журнал «Вісник. Офіційно про податки» 

Особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати форму № 1ДФ у строки, встановлені Податковим кодексом для податкового кварталу, до контролюючого органу за місцем свого розташування (пп. «б» п. 176.2 ПКУ).

Заповнення та подання податковими агентами цієї форми здійснюється згідно з нормами Порядку № 4, відповідно до п. 3.2 якого у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі згідно з ознакою доходу відповідно до довідника ознак доходів, наведеного у додатку до цього Порядку. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачено такі доходи чи ні.

Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування податку на доходи фізичних осіб, суми податкової соціальної пільги за її наявності.

У графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом.

ДОВІДКОВО

Заробітна плата, що виплачується у встановлені терміни у наступному місяці, повинна бути відображена у формі № 1ДФ за той період, у який входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано.

Так, у формі № 1ДФ за I квартал 2017 р. відображається заробітна плата за січень (нараховано у січні та виплачено у лютому)за лютий (нараховано у лютому та виплачено у березні), за березень (нараховано у березні та виплачено у квітні).

При цьому у разі повної та своєчасної виплати доходу за звітний квартал графа 3 дорівнює графі 3а, без вирахування податку на доходи фізичних осіб, суми податкової соціальної пільги за її наявності.

Приклад

Найманій особі нараховано за I квартал — 9 600,00 грн (графа 3a), виплачено доходу в повному обсязі — 9 600,00 грн (графа 3) або нараховано — 9 600,00 грн (графа 3a), фактично виплачено доходу 70 % від нарахованої суми (не в повному обсязі) — 6 720,00 грн (графа 3).

У графі 4а «Сума нарахованого податку» відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством, у сумі 1 728,00 грн (9 600,00 грн ´ 18 %).

У графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету 1 728,00 грн (9 600,00 грн х 18 %)(графа 3a) або 1 210,00 грн (фактично перерахований/виплачений дохід), тобто 70 % від нарахованої суми (не в повному обсязі) — 6 720,00 грн (графа 3).

У розділі II форми № 1ДФ відображається 9 600,00 грн (графа 3a), виплачено доходу у повному обсязі — 9 600,00 грн (графа 3) або нараховано — 9 600,00 грн (гра­фа 3a), фактично виплачено доходу 70 % від нарахованої суми (не в повному обсязі) — 6 720,00 грн (графа 3).

У графі 4а «Сума нарахованого податку» відображається сума військового збору, нарахованого платнику податку згідно із законодавством, — 144,00 грн (9 600,00 грн х 1,5 %).

У графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету 144,00 грн (графа 3a) або 100,80 грн за фактично перерахований/виплачений дохід, 70 % від нарахованої суми (не в повному обсязі) — 6 720,00 грн (6 720,00 грн х 1,5 %) (графа 3) (додатки 1, 2, 3).

Форма № 1ДФ є інформацією по окремому платнику податку за відповідний період, її показники відображають фактичні дані по такій фізичній особі. У разі якщо виплата доходів та перерахування податку здійснюється у місяці, що настає за звітним місяцем (за березень у квітні), то такі суми податку необхідно відобразити у звітності за І квартал.

Якщо перерахування податку здійснюється пізніше, ніж у місяці, що настає за звітним місяцем (наприклад, за березень у травні), то такі суми перерахування обліковуються як погашення податкового боргу, які необхідно відобразити у періоді, на який припадає таке погашення (форма № 1ДФ за ІІ квартал) (додаток 4).

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

19 − двенадцать =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Простое усилие, чтобы уделить немного положительного внимания людям, имеет много общего с производительностью

— Томас Дж. Питерс

Події

Останні пости на форумі

Ми в Instagram

  • 24
    3 недели ago by buh24comua #бухгалтер24 #новыйгод
  • 24
    1 неделя ago by buh24comua #бухгалтер24 #заробітнаплата
  • 24
    3 недели ago by buh24comua #бухгалтер24 #настроение

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: