Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Законодавчі зміни і не тільки в жовтні 2015 р.
Новини законодавства

Законодавчі зміни і не тільки в жовтні 2015 р.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

1)  Граничний термін реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування з 1 жовтня  становить 15 календарних днів, наступних за датою їх складання. З цього ж часу діятимуть і штрафи за порушення термінів реєстрації.  Детальніше тут

2) У зв’язку з об’єднанням кодів бюджетної класифікації з податку на прибуток, з 1 жовтня зарахування авансових внесків з цього податку буде здійснюватися на нові рахунки. Як запевняє заступник Міністра фінасів О. Макеєва, платники податку в своїх картках вже можуть побачити суми переплат з податку на прибуток, що були сплачені в якості авансових внесків протягом минулих років.  Платники податку в своїх картках вже можуть побачити суми переплат з податку на прибуток, що були сплачені в якості авансових внесків протягом минулих років.

3) У жовтні матимемо ще один вихідний день — 14 жовтня, у зв’язку з чим змінюється норма тривалості робочого часу. Так, норма тривалості робочого часу у жовтні за п’ятиденним робочим тижнем з двома вихідними днями у суботу та неділю при 40-годинному робочому тижні має становити 167 годин і відповідно норма тривалості робочого часу на 2015 рік за вищезазначених умов — 1995 годин.  

4) Ще у червні у Міністерстві юстиції заявили, що державні органи позбавлять права вимагати довідки уже з 1 жовтня 2015 року. А отримувати необхідну інформацію, документи та довідки громадяни зможуть з відкритих реєстрів   Зокрема, у жовтні Кабмін відкриває доступ до інформації про власників земель та майнові реєстри.

5) 5 жовтня набувають чинності зміни щодо спрощення умов ведення бізнесу, внесені до Законів про дозвільну систему у сфері господарської діяльності та  Закону про адміністративні послуги (п. 30, 36 Закону від 12.02.15 р. № 191-VIII ). Про них ми писали раніше тут і тут.

6) 6 жовтня набуває чинності Закон від 14.07.15 р. № 597-VIII, яким з метою посилення прозорості у сфері відносин власності та запобігання корупції внесено зміни до деяких законодавчих актів України. Зокрема, Законом передбачається спрощення процедури доступу до відомостей, що містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, надання вільного доступу до Державного земельного кадастру та Єдиного державного реєстру, держателем якого є Державтоінспекція Міністерства внутрішніх справ України.

7) Змінюються роздрібні ціни на природний газ для населення у разі його використання для індивідуального опалення або комплексного споживання (індивідуальне опалення, приготування їжі та/або підігрів води). У період з 1 жовтня по 30 квітня (включно) вони становитимуть 3,600 грн за 1 м-3 (при споживанні до 200 м3 на місяць (включно)) і 7,188 грн за 1 м-3 (при споживанні понад 200 м-3 на місяць).

8) З жовтня також підвищується абонплата за домашні телефони. В середньому — на 17,5%.

9) Підвищені пенсії та зарплатні для бюджетників будуть виплачені на початку жовтня. Принаймні так обіцяв прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк . Чи так буде насправді, зможемо переконатись уже найближчим часом.

10) І насамкінець для водіїв. З 1 жовтня по 1 травня не забуваємо вмикати за містом у денну пору доби  світло фар. За ігнорування цієї вимоги будуть штрафи, — попереджає ДАІ МВС України

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

4 × 2 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Не вся та прибыль, которая попала в кошелек или на счет

Події

Останні пости на форумі

Ми в Instagram

  • 24
    1 день ago by buh24comua #бухгалтер24 #настроение
  • 24
    6 дней ago by buh24comua #бухгалтер24 #бизнес #бизнесреальность
  • 24
    7 дней ago by buh24comua #бухгалтер24 #вопрос

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: