Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Законодавчі зміни і не тільки в жовтні 2015 р.
Новини законодавства

Законодавчі зміни і не тільки в жовтні 2015 р.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

1)  Граничний термін реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування з 1 жовтня  становить 15 календарних днів, наступних за датою їх складання. З цього ж часу діятимуть і штрафи за порушення термінів реєстрації.  Детальніше тут

2) У зв’язку з об’єднанням кодів бюджетної класифікації з податку на прибуток, з 1 жовтня зарахування авансових внесків з цього податку буде здійснюватися на нові рахунки. Як запевняє заступник Міністра фінасів О. Макеєва, платники податку в своїх картках вже можуть побачити суми переплат з податку на прибуток, що були сплачені в якості авансових внесків протягом минулих років.  Платники податку в своїх картках вже можуть побачити суми переплат з податку на прибуток, що були сплачені в якості авансових внесків протягом минулих років.

3) У жовтні матимемо ще один вихідний день — 14 жовтня, у зв’язку з чим змінюється норма тривалості робочого часу. Так, норма тривалості робочого часу у жовтні за п’ятиденним робочим тижнем з двома вихідними днями у суботу та неділю при 40-годинному робочому тижні має становити 167 годин і відповідно норма тривалості робочого часу на 2015 рік за вищезазначених умов — 1995 годин.  

4) Ще у червні у Міністерстві юстиції заявили, що державні органи позбавлять права вимагати довідки уже з 1 жовтня 2015 року. А отримувати необхідну інформацію, документи та довідки громадяни зможуть з відкритих реєстрів   Зокрема, у жовтні Кабмін відкриває доступ до інформації про власників земель та майнові реєстри.

5) 5 жовтня набувають чинності зміни щодо спрощення умов ведення бізнесу, внесені до Законів про дозвільну систему у сфері господарської діяльності та  Закону про адміністративні послуги (п. 30, 36 Закону від 12.02.15 р. № 191-VIII ). Про них ми писали раніше тут і тут.

Читати по темі:  ДРС отримала на погодження скорочений перелік товарів, для яких буде потрібен РРО

6) 6 жовтня набуває чинності Закон від 14.07.15 р. № 597-VIII, яким з метою посилення прозорості у сфері відносин власності та запобігання корупції внесено зміни до деяких законодавчих актів України. Зокрема, Законом передбачається спрощення процедури доступу до відомостей, що містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, надання вільного доступу до Державного земельного кадастру та Єдиного державного реєстру, держателем якого є Державтоінспекція Міністерства внутрішніх справ України.

7) Змінюються роздрібні ціни на природний газ для населення у разі його використання для індивідуального опалення або комплексного споживання (індивідуальне опалення, приготування їжі та/або підігрів води). У період з 1 жовтня по 30 квітня (включно) вони становитимуть 3,600 грн за 1 м-3 (при споживанні до 200 м3 на місяць (включно)) і 7,188 грн за 1 м-3 (при споживанні понад 200 м-3 на місяць).

8) З жовтня також підвищується абонплата за домашні телефони. В середньому — на 17,5%.

9) Підвищені пенсії та зарплатні для бюджетників будуть виплачені на початку жовтня. Принаймні так обіцяв прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк . Чи так буде насправді, зможемо переконатись уже найближчим часом.

10) І насамкінець для водіїв. З 1 жовтня по 1 травня не забуваємо вмикати за містом у денну пору доби  світло фар. За ігнорування цієї вимоги будуть штрафи, — попереджає ДАІ МВС України

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Наша розсилка

Опитування

Якою бухгалтерською програмою ви користуєтесь?

Випадкова цитата

Видение без действия — это мечта.
Действие без видения — это кошмар.

Законодавчі зміни і не тільки в жовтні 2015 р.

Час читання: 5 min
0

Поділитися з другом