Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Законопроект “Маски-шоу стоп-3” – і це після років вилучення техніки…
Ініціативи законотворців

Законопроект “Маски-шоу стоп-3” – і це після років вилучення техніки…

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Кожна нова влада намагається сподобатись бізнесу, котрий її утримує та прийняти такі законодавчі зміни, які спростять та полегшать йому життя. 

Минула влада все намагалась, щоправда безрезультатно , запровадити Службу фінансових розслідувань.

Теперішня –  пропонує сильно полегшити життя та не вилучати комп’ютерну техніку та інші електронні носії. Звісно, бізнес схвально сприймає ці новації. Такі бажані та очікувані. А що більше все тиску не буде? не буде вилучень техніки, телефонів? Невже такими сумними та сірими стануть будні фіскалів?

 

В останні роки значна кількість обшуків бізнесу супроводжується безпідставним вилученням майна, зокрема, носіїв електронної інформації. За даними юридичних компаній, біля 78% ухвал судів прописують право вилучення комп’ютерної техніки та інших носіїв, 87% під час обшуку забирають техніку та інші носії, і тільки 6% копіюють інформацію замість вилучення.

До чого це призводить?
Якщо для підприємства вилучене/арештоване майно і документи – це засоби праці, робота компанії зупиняється. А завдана такими діями правоохоронців шкода бізнесу та економіці держави часто перевищує наслідки вчинення розслідуваних злочинів.
У зв’язку з цим Спілка українських підприємців підтримує законопроект №2740, що допоможе вирішити болісне питання підприємців, та наполягає на його якнайшвидшому ухваленні.

Що передбачає законопроект?

  • Відокремлення понять «електронної інформації» і «пристроїв для обробки, передавання та зберігання електронної інформації або їх складових»;
  • встановлення порядку копіювання електронної інформації та випадків, коли можливо вилучати самі пристрої, а коли достатньо копіювання інформації;
  • кримінальну відповідальність посадових осіб правоохоронних органів за безпідставне вилучення пристроїв для зберігання електронної інформації;
  •  відповідальність за втрату речового доказу: зобов’язання повернути власнику таку саму річ або відшкодувати її вартість.

Що означає прийняття законопроекту?

Інформація на носіях визнаватиметься речовим доказом, а самі носії – ні. Виняток – випадки, в яких неможливо відокремити інформацію від пристрою без його пошкодження.
Прийняття Законопроекту сприятиме ефективності проведення обшуків та тимчасового доступу до речей і документів без безпідставного вилучення майна.

СУП


Поділіться з друзями - підтримайте проект