Головна » Бухгалтеру » Консультації » Заповнення звіту ЄСВ Додадок Д5 ФОП за себе
Консультації

Заповнення звіту ЄСВ Додадок Д5 ФОП за себе

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Яким чином заповнюються показники граф 3 та 4 таблиці 1 Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄВ (Форма No Д5 (річна)) (далі – Звіт) у разі подання такого Звіту відповідно до вимог ЗУ від 13 травня 2020 року No 592-IX?

Згідно з нормами п. 5 розд. I Закону України від 13 травня 2020 року No 592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі – Закон No 592), що набрав чинності 03.06.2020, підлягають списанню за заявою платника та у порядку, визначеному Законом України від 08 липня 2010 року No 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами і доповненнями (далі – Закон No 2464), несплачені станом на день набрання чинності Законом No 592 з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом, суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), зазначеним у пп. 4 (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої ст. 4 Закону No 2464, за період з 01 січня 2017 року до 03 червня 2020
року, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання протягом 90 календарних днів з 03 червня 2020 року:

а) фізичними особами – підприємцями (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему
оподаткування) – державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи –
підприємця заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до контролюючого органу – звітності відповідно до вимог частини другої ст. 6 Закону No 2464 за період з 01 січня 2017 року до 03 червня 2020 року. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше;

б) особами, які провадять незалежну професійну діяльність, – до контролюючого органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітності відповідно до вимог частини другої ст. 6 Закону No 2464 за період з 01 січня 2017 року до 03 червня 2020 року. Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше.

Враховуючи викладене, у разі подання Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми
нарахованого єдиного внеску (Форма No Д5 (річна)) до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 No 435 із змінами та доповненнями (далі – Звіт), відповідно до вимог Закону No 592:

у графі 3 «Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації/Самостійно визначена сума
доходу/Частка розподіленого доходу» таблиці 1 Звіту в рядках у розрізі кожного календарного місяця протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄВ, проставляються прочерки у разі неотримання доходу;

 графа 4 «Сума доходу, на яку нараховується єдиний внесок, з урахуванням максимальної величини» таблиці 1 Звіту заповнюється згідно з вимогами абзацу другого п. 2 частини першої ст. 7 Закону No 2464.

ЗІР

19 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X