Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Зарплата в Німеччині: які податки і скільки платять працівники
Це цікаво

Зарплата в Німеччині: які податки і скільки платять працівники

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Одна з найбільш затребуваних професій у Німеччині – програміст. За даними порталу Statista, на даний час IT-фахівець у середньому заробляє 5000 євро на місяць брутто. На цьому прикладі і покажемо, скільки залишається у нього “чистими”, тобто нетто, – після сплати податків.

Тонкий розрахунок

Одразу зауважимо, що на податкову ставку – а в Німеччині вона варіюється від 14 до 42 відсотків – впливає не тільки розмір зарплати, а й сімейний стан. Утім, у розглянутому нами прикладі зустрічається ставка 12,72 відсотка – вона з’являється в результаті вирахування допомоги на дітей, з якої в Німеччині податки не стягуються.

Infografik Steuer Deutschland UK

Особи, які не перебувають у шлюбі і не мають дітей, сплачують більше податків, ніж сімейні люди. Так, при щомісячному доході в 5000 євро брутто у програміста, який не перебуває в шлюбі і не має дітей, після сплати всіх податків і соціальних відрахувань, на руках залишається 2923,32 євро. У його одруженого колеги чи одруженої колежанки з дітьми – 3361,50 євро.

Які податки платять німці

Левова частка припадає на податок на прибуток. У першому випадку він становить приблизно 21 відсоток, у другому – 13 відсотків. У цифрах: холостяк (незаміжня дівчина) віддає трохи більше тисячі євро від своєї зарплатні на сплату податку на прибуток. Колега з родиною – близько 636 євро.

У нашому прикладі не розглядається церковний податок, який в Німеччині платять віруючі двох конфесій – католицької та протестантської. У середньому рівень податкової ставки становить 9 відсотків (в Баварії – 8). Якщо людина приїхала з України і сповідує православ’я, то церковний податок вона не сплачує.

А ось соціальні відрахування повинен робити кожен. На їхній розмір сімейний стан сильно не впливає. У розглянутому нами прикладі програміст відраховує до пенсійного фонду, на медичне страхування, страхування на випадок необхідності догляду та безробіття щомісяця від 986 (сімейний) до 997 євро (той, хто не перебуває в шлюбі). У підсумку на руках у нього залишається 67 відсотків (сімейний) або 59 відсотків (який не перебуває в шлюбі) від зарплати.

Джерело: DW

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

three × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Если вы тратите слишком много времени на размышления, вы никогда это не сделаете

— Брюс Ли

Події

Ми в Instagram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: