Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Затверджено зміни до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків
Держоргани інформують

Затверджено зміни до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Державна фіскальна служба України повідомляє, що у Міністерстві юстиції України 18.08.2017 за № 1021/30889 зареєстровано наказ Міністерства фінансів України від 21.07.2017 № 658 «Про затвердження Змін до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків» (далі – Наказ), який опубліковано у Офіційному віснику України № 70 від 08.09.2017. Але зміни у Порядку наберуть чинності 19.09.2017 року (Наказ набирає чинності через 10 днів з дня його офіційного опублікування у Офіційному віснику України).

Наказом затверджено зміни до Порядку  надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків (далі – Порядок), затвердженого наказом від 28.12.2015 № 1204, що зареєстрований у Міністерстві фінансів України від 22.01.2016 за № 124/28254.

Внесення змін обумовлено, в основному, прийняттям Верховною Радою України Закону України від 21.12.2016 № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі – Закон № 1797).

Так, Законом № 1797 були внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), які дещо змінюють порядок складання та надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, зокрема:

– підписання документа здійснюється не тільки керівником органу державної фіскальної служби, а також його заступником або уповноваженою особою (пункт 86.8 статті 86 Кодексу);

– надсилання, у передбачених Кодексом випадках, документів, у
т.ч. податкових повідомлень-рішень, в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису (стаття 42 Кодексу);

– необхідності додаткового відображення у податкових повідомленнях-рішеннях попередження  про необхідність складення та реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкової накладної/розрахунку коригування до неї (зміни стосуються форми «ПН»), у випадках, визначених Кодексом  (пункт 58.1 статті  58 Кодексу).

Крім того, Законом № 1797 дещо змінено порядок застосування штрафних (фінансових) санкцій у разі не реєстрації (несвоєчасної реєстрації) податкових накладних в ЄРПН, невиправлення помилок, допущених під час зазначення обов’язкових реквізитів податкової накладної, та виявлених контролюючим органом за результатами перевірки, проведеної за заявою покупця (пункти 1201.2, 1201.3 статті 1201 Кодексу) (зміни стосуються форми «ПН» та форми «Н»), а також порядок нарахування пені відповідно до статті 129 Кодексу.

Враховуючи наведене, виникла обґрунтована необхідність у внесенні відповідних змін до Порядку. Крім того, форми податкових повідомлень-рішень, які є додатками до цього Порядку, викладено у новій редакції у зв’язку із вдосконаленням їх структури, заміною в них приміток щодо вручення, оскарження, наслідків невиконання податкових повідомлень-рішень, нарахування пені, тощо.

Наказом забезпечено нормативне врегулювання питання надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків у звʼязку з внесенням Законом № 1797 змін до Кодексу та створено умови для виконання покладених на органи державної фіскальної служби завдань і функцій.

за матеріалами ДФС


Поділіться з друзями - підтримайте проект