Головна » Для відпочинку » Це цікаво » «Жовта» зона карантину: вакциновані українці матимуть привілеї
Це цікаво

«Жовта» зона карантину: вакциновані українці матимуть привілеї

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Як відомо, Україна найближчими днями повернеться в «жовту» зону карантину. Відповідне рішення ухвалили на засіданні Кабміну в середу, 8 вересня.

Більшість обмежень у «жовтих» і «червоних» зонах не будуть застосовуватися до вакцинованих. Про це заявив глава Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко на засіданні уряду, повідомляє нардеп Олексій Гончаренко на своєму Telegram-каналі.

За його словами, епідемічна ситуація в Україні прогнозовано погіршується, але поки не є критичною.

«Ми пропонуємо наблизити якість життя вакцинованих людей до звичного. Ми почали працювати над змінами до карантинних норм. Більшість обмежень, передбачених у «жовтому» та «червоному» рівні епідемічної небезпеки, не застосовуватимуться у випадку, якщо будуть вакциновані колективи або відвідувачі цих закладів. Для «жовтого» рівня достатньо однієї дози вакцини, а вже для «червоного» буде треба повний курс щеплень», – заявив Ляшко.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль додав, що для уникнення жостких локдаунів або «червоних» зон, Україна повертається в режим роботи регулярних засідань комісій ТЕБ та НС (з питань техногенної і екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій).

Також прем’єр-міністр України,  Д.Шмигаль, підтвердив повернення України в «жовту» зону.

В Україні з початком осіннього періоду спостерігається погіршення епідемічної ситуації. Задля уникнення можливих жорстких локдаунів або «червоних зон» ми повертаємось у режим роботи регулярних засідань Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

 Вже найближчими днями відбудеться відповідне засідання, де розглядатиметься питання про встановлення «жовтого» рівня епідемічної небезпеки по всій країні.

Як працюватимемо в “жовтій” зоні

Для того, аби працювали заклади при жовтому рівні епідемічної небезпеки, достатньо, аби у 80% працівників були наявні документи, що засвідчують вакцинацію хоча б однією дозою. Про це під час засідання Кабінету Міністрів України зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

 «Ми почали з міністерствами працювати над змінами до карантинних норм, аби дотримуватися балансу між захистом населення та його благополуччям. Передбачаємо, що більшість обмежень, які передбачені у червоному та жовтому рівнях епідемічної небезпеки, не будуть застосовуватися у разі, якщо будуть вакциновані колективи або відвідувачі цих закладів, чи різних сфер економіки. Для жовтого рівня буде достатньо однієї дози вакцинації, а для червоної необхідний  повний курс щеплень. Як приклад, робота закладів освіти у жовтому рівні епідемічної небезпеки не буде обмежуватися за умови наявності у 80% педагогічних працівників документів, що засвідчують вакцинацію хоча б однією дозою. І лише, коли ця Постанова набере чинності, а це як мінімум 7 днів з моменту її розгляду на засіданні уряду, пропонуємо скликати засідання Комісії техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій, де розглянути питання встановлення жовтого рівня на території всієї країни. До того часу всі, в тому числі заклади освіти, продовжують працювати за правилами зеленого рівня, незалежно від кількості вакцинованих працівників»,

– сказав Ляшко.

28 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Реклама

X