Головна » Юристу » Юридичні консультації » Змінено засновника юридичної особи: чи потрібно повідомляти контролюючі органи
Юридичні консультації

Змінено засновника юридичної особи: чи потрібно повідомляти контролюючі органи

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Print Friendly, PDF & Email
Податківці роз’яснили як діяти у разі зміни засновника юридичної особи, а саме, чи потрібно повідомляти про це контролюючі органи.Відповідно до п. 66.1 ст. 66 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема:
  • інформація органів державної реєстрації;
  • документально підтверджена інформація, що надається платниками податків.
При виникненні змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР), та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний подати контролюючому органу, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів (п. 66.5 ст. 66 ПКУ).Відповідно до ст. 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 р. № 755-IV із змінами (далі —Закон) в ЄДР містяться дані, зокрема, й про перелік засновників (учасників) юридичної особи:
  • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, країна громадянства, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), серія та номер паспорта, якщо засновник – фізична особа;
  • найменування, країна резидентства, місцезнаходження та ідентифікаційний код, якщо засновник – юридична особа;
  • відмітка про закінчення повноважень засновника громадського формування у зв’язку з державною реєстрацією.
Порядок внесення змін до облікових даних платників податків встановлено розділом ІХ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588 (далі — Порядок).
Читати по темі:  Хто винен у важкому економічному становищі в Україні по версії уряду?
Згідно з п. 9.2 розділу IX Порядку при виникненні змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до ЄДР, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів подати до контролюючого органу уточнені документи в такому ж порядку, як і при взятті на облік. Додаткова реєстраційна заява за формами №1-ОПП подається з позначкою «Зміни» або за формою № 1-РПП — з позначкою «Перереєстрація, зміни».Отже, стосовно платників податків, відомості про яких включаються до ЄДР: інформація про зміну засновників оновлюється в контролюючих органах на підставі відомостей, отриманих від державного реєстратора, у визначеному Законом порядку.Стосовно платників податків, відомості про яких не включаються до ЄДР, інформація про зміну засновників діяльності оновлюється на підставі уточнених документів та заяви за ф. №1-ОПП або за ф. №1-РПП – з позначкою «Перереєстрація, зміни».

(за матеріалами ГУ ДФС у Тернопільській області)

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

20 − 14 =

Наша розсилка

Випадкова цитата

Единственной преградой к осуществлению наших планов на завтра могут быть наши сегодняшние сомнения

Змінено засновника юридичної особи: чи потрібно повідомляти контролюючі органи

Час читання: 4 min
0

Поділитися з другом