Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Зміни у нарахуванні та сплаті ЄСВ з 2018 року
Держоргани інформують

Зміни у нарахуванні та сплаті ЄСВ з 2018 року

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Законом України від 3 жовтня 2017 року № 2148-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», передбачено внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Новації стануть чинними з 01 січня 2018 року.

Насамперед зміни торкнуться бази нарахування єдиного внеску, яка становитиме з 01.01.2018 року 15 розмірів мінімальної заробітної плати.

Розшириться коло платників єдиного внеску – з наступного року ними стануть члени фермерського господарства, за умови, що вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Разом із тим, передбачене звільнення від сплати єдиного внеску за себе фізичних осіб-підприємців (у тому числі «спрощенців») та членів фермерського господарства, у випадку отримання ними пенсії за віком, або у разі, якщо вони є особами з інвалідністю, чи досягли віку, встановленого ст. 26 Закону про пенсійне страхування та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Щодо спрощенців, які зареєстровані на першій групі платників єдиного податку, то вони сплачуватимуть ЄСВ у розмірі, не менше мінімального страхового внеску.

Змінено і строки сплати єдиного внеску. Так, фізичні особи-підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування; особи, хто провадять незалежну професійну діяльність та отримують доходи від цієї діяльності, а також члени фермерського господарства, будуть зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується такий внесок.

Також ДФСУ нагадує про відповідальність про не сплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску.

Суми єдиного внеску, своєчасно не нараховані та/або не сплачені у встановлені  строки, є недоїмкою (п.6 ч.1 ст.1 Закону №2464).

У разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 20 відсотків несплачених або несвоєчасно сплачених сум єдиного внеску.

Читати по темі:  Реквізити рахунків для зарахування коштів ЄСВ в Херсонській області (чинні з 15.09.2015 р.)

За несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум. 

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати.

Процедура перерахування на належний рахунок помилково сплачених коштів визначена порядком зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення помилково сплачених коштів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 №6. Перерахування коштів здійснюється на підставі заяви платника, за формою визначеною у додатку 1 цього Порядку.

Враховуючи зазначене, за період, що настає за днем терміну сплати відповідного платежу, до дня наступного за днем подання заяви платником, органи ДФС застосовують штрафні санкції та нараховують пеню за несвоєчасну сплату єдиного внеску.

Нагадаємо,  що за несвоєчасне подання звітності з ЄСВ також передбачена відовідальність, детальніше тут. Більш детальна інформація про ЕСВ іштрафи тут

ДФС


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Події

липень, 2021

X