Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Зміни в СМКОР – ДФС радиться з бізнесом?
Держоргани інформують

Зміни в СМКОР – ДФС радиться з бізнесом?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

ДФСУ розпочала відкритий процес підготовки змін до системи моніторингу ризиків та блокування податкових накладних. Відповідно до законодавчих змін СМКОР призупиняє дію на два місяці.

За цей час від набрання законом чинності Кабінет Міністрів України має визначити новий порядок дії системи блокування податкових накладних.

Враховуючи це, ДФС розпочато низку консультацій з бізнесом та експертами щодо напрацювання пропозицій до удосконалення системи.

«Ми ініціювали проведення консультацій з бізнесом, експертами, щоб новий порядок роботи СМКОР влаштовував всі сторони – і бізнес, і державу», – зазначив Мирослав Продан під час першої зустрічі з представниками бізнесу в ДФС.

Учасники зустрічі обговорили проблематику підприємств та ДФС у рамках роботи системи і можливі шляхи її вирішення.

На думку бізнесу, потребують розширення критерії визначення ризиковості операцій, які б забезпечили безперешкодну реєстрацію податкових накладних чесному бізнесу та блокування схемного кредиту.

«Попереду у нас багато роботи і ми ініціювали ще до нового року низку зустрічей з бізнесом, експертами, щоб вже починати роботу по змінах в Податковий кодекс, які були прийняті Верховною Радою», – підкреслив в.о. Голови ДФС.

за повідомленнями ДФСУ

Ми писали про необхідність не просто зупинки, а і взагалі відміни СМКОР, через відсутність правового  підґрунтя для ведення її в дію. Наголос на двомісячну перерву – це добре, але питання : чому спочатку вводиться в дію недосконалий механізм, а потім героїчно ДФС кидається на амбразуру для подолання проблем, їх вирішення в режимі “аврал”? – залишається. Це що некомпетентність посадовців, не прозорливість, не можливість довести одразу все “до ума”? Питання залишаються. Консультації із бізнесом – це така собі практика, на кшталт – “ми вас слухаємо…”, але чи чуємо?

Очевидним є факт нових обмежень та правил, котрі платники повинні освоїти та засвоїти, коли нам їх оприлюднять вже в наступному році. Чекаємо лишень, що вини не будуть, як часто у нас є, в останню мить, в день введення СМКОР в штатний режим, а все ж таки ми будемо мат змогу ознайомитися з ними раніше.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X