Головна » Юристу » Юридичні консультації » Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з примиренням неможливе!
Юридичні консультації

Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з примиренням неможливе!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Велика Палата Верховного Суду при розгляді справи № 439/397/17 зробила правовий висновок щодо застосування статті 46 Кримінального кодексу про звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з примиренням винного з потерпілим. Обвинувачений внаслідок невдалої медичної маніпуляції заподіяв смерть дитині, але примирився з батьками, «повністю відшкодував їм шкоду» і вони «не мають до нього претензій».

Згідно з постановою від 16 січня, «потерпілий» є особою, якій кримінальним правопорушенням безпосередньо заподіюється фізична, моральна та/або майнова шкода або створюється загроза її заподіяння.

Якщо внаслідок вчинення кримінального правопорушення потерпілий помер, то ніхто інший не може висловити його волю під час вирішення питань, пов’язаних з відшкодуванням шкоди у вигляді смерті як підстави для звільнення від кримінальної відповідальності за ст. 46 КК України.

Заподіяна кримінальним правопорушенням шкода у розумінні ст. 46 КК України має бути такою, що за своїм характером піддається відшкодуванню (усуненню). Смерть є наслідком, що має незворотний характер. Таким чином, шкода у вигляді смерті відшкодуванню або усуненню в розумінні ст. 46 КК України не підлягає.

У випадку заподіяння кримінальним правопорушенням шкоди у вигляді смерті потерпілого неможливе звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з примиренням винного з потерпілим (ст. 46 КК України).

ЮрЛІГА.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

14 − 3 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Не вся та прибыль, которая попала в кошелек или на счет

Події

Нет предстоящих мероприятия в указанный период времени.

Ми в Instagram

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: