Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Пенсійне забезпечення 2021: підвищення пенсій всім пенсіонерам
Це цікаво

Пенсійне забезпечення 2021: підвищення пенсій всім пенсіонерам

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Наступний, 2021, рік буде багатим на підвищення пенсій як всім пенсіонерам, так і різним віковим категоріям українських одержувачів соціальних виплат.

При чому, стартують ці підвищення, ще в поточному, 2020 році. Мінсоцполітики порадувало громадян графіком передбачених підвищень пенсії, про який розповіла в ефірі “Українського радіо” глава міністерства Марина Лазебная. Оприлюднені цифри, правда, не дуже вражають, але все одно приємно, що пенсії українців не будуть стояти на місці.

Отже, вже в грудні поточного року збільшиться прожитковий мінімум, і відповідно, автоматично зросте пенсія для 3 мільйонів українців.

У першому півріччі 2021 підвищення пенсій заплановано в два етапи. “Під ялинку”, з 1 січня, влада приготувала підвищення мінімальної пенсії з 2100 до 2400 гривень. А на перший день весни припасла ще один сюрприз: з 1 березня 2021 року стартує обов’язкова щорічна індексація пенсій.

“З січня мінімальна пенсія підвищиться з 2100 до 2400 гривень. Березень – в березні ми робимо індексацію. Параметри індексації визначатимуть в лютому, – каже глава Мінсоцполітики.
Орієнтовно, в 2011 пенсії проіндексируют на 11%.

Марина Лазебная також сподівається, що всі пенсійні виплати будуть враховані в державному бюджеті на наступний рік. Адже, на жаль, Пенсійний фонд ніяк не можна назвати самодостатнім. З кожним роком його доповнюють все більшої дотацією з бюджету і, на жаль, 2021 не стане винятком.

У квітні повинен відбутися запланований перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам з урахуванням їх зарплати і оновленого стажу роботи.

У липні перерахують пенсії українцям віком від 65 років. Згідно із законом їх пенсії не повинні бути нижче 40% від мінімальної зарплати. Ну, а оскільки в липні мінімалка вже становитиме 6500 гривень, то і мінімальна пенсія для такої категорії громадян має зрости з 2400 до 2500 гривень. Правда при цьому вони повинні відповідати ще одному обов’язковій умові: страховий стаж у них повинен бути не менше 30 років для жінок і 35 для чоловіків.

Також з липня пенсіонери у віці від 75 до 80 років отримуватимуть мінімальну пенсію в розмірі 2500 гривень і при меншому страховий стаж (20 і 25 років відповідно). Крім того, їм ще й доплачуватимуть по 400 гривень.

Ну, а ті, кому пощастило подолати 80-річний рубіж, будуть мати право на мінімальну пенсію в розмірі 2600 гривень при тих же вимогах до страхового стажу, що і у 75-річних. А доплата до пенсії у них становитиме 500 гривень. При цьому одиноким пенсіонерам такого віку буде покладатися мінімальна пенсія в розмірі 3342 гривні.

Крім того, в липні планується чергове підвищення прожиткового мінімуму, що автоматично призведе до збільшення пенсій.

Збільшать також щомісячну допомогу по догляду за одинокими пенсіонерами старше 80 років, які потребують стороннього догляду. Вона складе 742 гривні.

І, нарешті, ще одне підвищення прожиткового мінімуму, а отже, і підвищення пенсій, заплановане на грудень 2021 року.

Джерело


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки
X