Головна » Для відпочинку » Це цікаво » Діалог бізнесу та влади: КМУ готовий до запропонованих бізнесом змін?
Це цікаво

Діалог бізнесу та влади: КМУ готовий до запропонованих бізнесом змін?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

22 вересня 2020 року у Києві, відбувся Форум «Діалог громадянського суспільства, бізнесу і влади».

Представники бізнес-асоціацій обговорили із членами уряду та парламенту ТОП-10 кроків, які понад рік тому бізнес визначив як пріоритети.

Говорили та дискутували багато: 

 1. про підтримку експортерів, інфраструктурних проектів та точкову підтримку тих секторів, які створюють нові робочі місця, додану вартість або відроджують наш промисловий потенціал
 2. про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал
 3. про мінімальний податок із гектару с\г земель
 4. про контрабанду та її негативний вплив на “білих” імпортерів та незахищеності споживачів
 5. про нагальну необхідність введення РРО в світлі боротьби із контрабандою
 6. про напрацювання проекту для підтримки ІТ-галузі

Данило Гетманцев підсумував обговорення і повідомив, що новий проект закону, який дозволить лібералізувати застосування РРО, а також звільнити від використання РРО тих, кому це економічно недоцільно, буде опубліковано до обговорення і закликав представників МСБ взяти участь в обговоренні та внесенні пропозицій до проекту.

За матеріалами УРБ

Та стримавши своє слово, Данило Гетманцев виклав в мережу через соцмережу проект Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-платниками єдиного податку”

Що проектом пропонується:

РРО не застосовуються платниками єдиного податку: 

1) першої групи, крім продажу: технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; деталей та приладдя для автотранспортних засобів;

2) другої групи, які здійснюють реалізацію товарів чи надання послуг виключно через дрібнороздрібну торговельну мережу * та/або які здійснюють:

 • роздрібну торгівлю в неспеціалізованих магазинах (крім торгівлі технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту; текстилю; вживаних товарів; деталей та приладдя для автотранспортних засобів) (група 47.1 КВЕД);
 • роздрібну торгівлю продуктами харчування в спеціалізованих магазинах (крім підакцизної продукції) (група 47.2 КВЕД);
 • роздрібну торгівлю товарами культурного призначення та товарами для відпочинку в спеціалізованих магазинах  (група 47.6 КВЕД); 
 • роздрібну торгівлю квітами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них у спеціалізованих магазинах (група 47.76 КВЕД);
 • роздрібну торгівлю сувенірами та виробами народних майстрів; 
 • надання послуг перукарнями та салонами краси (група 96.02 КВЕД);
 • надання послуг з тимчасового проживання у об’єктах, загальна сукупна площа яких не перевищує 400 кв. метрів ** (група 55.2 КВЕД);

Положення абзаців другого-сьомого підпункту “б” застосовуються до суб’єктів господарювання, реалізація товарів чи надання послуг якими, здійснюється виключно в одному торговому об’єкті що перебуває у власності чи користуванні платника єдиного податку, та загальна площа якого не перевищує 60 кв. метрів – у селах або селищах, та 40 кв. метрів – у містах.

 Застосування РРО та/або ПРРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням встановленого перевищення обсягу площі, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Крім того, проектом доповнюється перелік побутових послуг, які можна надавати населенню, перебуваючи на єдиному податку 1-2 груп, такими послугами:

 • послуги з індивідуального навчання (репетитора);
 • послуги з індивідуального виховання дітей (гувернера);
 • послуги з утримання домашніх тварин, у т.ч. дресирування та догляд за ними;
 • послуги рекламних і споживчих -фото -відео робіт;
 • послуги з дизайну;
 • послуги з реставрації творів мистецтва;
 • послуги з виготовлення творів мистецтва за індивідуальним замовленням.

Із переліку побутових послуг пропонується виключити послуги з виконання фото робіт та оброблення плівок.

__________________

* В дрібно роздрібній торговельній мережі продаж товарів здійснюється виключно через кіоски, ларі, ларьки, палатки, павільйоні для сезонного продажу товарів, автомагазини, авто кафе, авто-розвозки, автоцистерни, лавки-автопричепи, візки, спеціальне технічне обладнання (низькотемпературні лотки-прилавки), розноски, лотки, столики.

**  Проектом передбачено, що платниками єдиного податку не можуть бути підприємці-орендодавці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 400 квадратних метрів (зараз діє обмеження в 100 квадратних метрів), нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 900 квадратних метрів (зараз 300 квадратних метрів).

29 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Реклама

X