Головна » Бухгалтеру » Консультації » Аванс на відрядження: основні моменти
Консультації

Аванс на відрядження: основні моменти

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Сподіваємось усі знають: якщо робітник їде у відрядження йому обов’язково має бути виданий аванс.

Таке право йому гарантує два нормативних документи:

  1. ст. 121 КЗпП;
  2. п.5 розділу 1; п.11 розділу 2 та п.5 розділу 3 Інструкції №59

Яку ж суму слід видати?

По-перше аванс повинен покрити добові, по-друге — вартість проїзду і по-третє вартість проживання.

Зазвичай досить складно розрахувати точну суму, тому якщо авансу робітнику не вистачить — то різницю йому слід компенсувати і не просто так, а на основі первинних документів які надасть працівник. Якщо працівник ще у відрядженні і він бачить, що гроші закінчуються, то на основі доповідної записки йому можуть перерахувати додаткову суму коштів.

Якщо ж аванс залишився після відрядження, то такий працівник повинен повернути різницю у касу підприємства.

В якій формі видавати аванс?

Готівкою через касу з оформленням касових ордерів, або шляхом перерахування на платіжну картку.

загрузка...

В якій валюті слід видавати аванс?

Якщо відрядження по Україні то здогадайтесь з трьох раз у якій валюті. Ясна річ що у гривні. Якщо ж відрядження за кордон — то у валюті тієї країни куди їде працівник або у вільно конвертованій валюті.

Коли видавати аванс?

Строки визначайте самі, але ясна річ що видати треба перед тим як працівник поїде у відрядження, але бажано не раніше ніж підпишуть наказ про те, що таке відрядження дійсно має бути.

Деякі моменти

Аванс в безготівковій формі часто видають на корпоративну картку. В цьому випадку гроші вважаються виданими під звіт в момент використання працівником корпоративної картки (оплата за товари, зняття готівки в банкоматі і т. д.).

Однак аванс на відрядження можна перерахувати на зарплатну або особисту картку відрядженого. В такому випадку відлік терміну, протягом якого необхідно повернути грошові кошти підприємству або надати авансовий звіт, починається з моменту, коли гроші зараховані на картку працівника. Майте це на увазі.

Свої нюанси є при видачі авансу на відрядження за кордон, а саме:

  • Підприємству заборонено купувати готівкову валюту для видачі авансу в обміному пункті (див. лист НБУ від 16.08.2004 р № 46-009 / 285-8297);
  •  Аванс, як зазначалося вище, видають в інвалюті. Але для цілей оплати витрат, понесених на території України (наприклад, оплати проїзду), його можна частково виплатити в гривнях (це підтвердив Мінфін в листі від 04.06.2007 р № 31-26030-12 / 23-3982 / 4279);
  •  Частина авансу, не витрачену в закордонному відрядженні, працівник повинен повернути в тій валюті, в якій той був виданий. А ось повернення «гривневого» еквівалента варто уникати;
  •  Відшкодовувати витрати працівника-резидента в закордонному відрядженні потрібно тільки в гривні. Разом з тим у працівника-нерезидента є вибір: йому витрати можна відшкодувати і в інвалюті.

Що буде якщо аванс не видати?

Не видати аванс — значить порушити законодавство про працю. За це винним посадовим особам підприємства загрожує адмінштраф у розмірі від 510 до 1700 грн. (Ч. 1 ст. 41 КпАП). Такий суворий висновок озвучений в листі Мінсоцполітики від 07.11.2013 р № 998/13 / 155-13. А ось податківці не вважають невидачу авансу небюджетними суб’єктами господарювання порушенням КЗпП (див. лист Міндоходов від 03.07.2013 р № 6091/6 / 99-99-22-02-04-15 / 169 // ). Однак адмінштрафи застосовують не вони, а тому практикувати невидачу  авансів НЕ варто.
Пам’ятайте, що не можна видавати готівкові кошти під звіт, поки працівник повністю не відзвітував за раніше видані кошти. В іншому випадку штраф складе 25% виданих під звіт сум (абз. 5 ст. 1 Указу № 436).

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Отправить ответ

Оставьте первый комментарий!

Notify of
avatar
wpDiscuz

Наша розсилка

Розшукуємо авторів

Випадкова цитата

Не вся та прибыль, которая попала в кошелек или на счет

Аванс на відрядження: основні моменти

Час читання: 5 min
0

Поділитися з другом