Головна » Бухгалтеру » Консультації » Чергове роз'яснення Мінсоцполітики: які виплати враховують до мінімальної ЗП
Консультації

Чергове роз'яснення Мінсоцполітики: які виплати враховують до мінімальної ЗП

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Print Friendly, PDF & Email
Мінсоцполітики у листі від 14.02.2017 р. №344/0/101-17/281 розглянуло питання щодо забезпечення нарахування мінімальної заробітної плати з 01.01.2017 р. Які виплати не враховуються при обчисленні зарплати для забезпечення її мінімального розміруПерелік виплат, які при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються, визначені Законом №1774. Це:
 • доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я,
 • доплати за роботу в нічний та надурочний час,
 • доплати за роз'їзний характер робіт,
 • премії до святкових і ювілейних дат.
 Доплата за використання у роботі дезінфікуючих засобівЯкщо робітникам, зайнятим на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці, за результатами атестації робочих місць установлені доплати у розмірі до 12% посадового окладу (тарифної ставки) та доплата в розмірі 10% посадового окладу (тарифної ставки працівникам (у т. ч. молодшим медичним сестрам), які використовують у роботі дезінфікувальні засоби, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів), то вони мають бути нараховані понад розмір мінімальної заробітної плати (3200 грн). Які виплати враховують до мінімальної зарплатиМінсоцполітики наголошує: усі виплати, які не перелічені Законом №1774, мають враховуватись до мінімальної заробітної плати. Це, зокрема, такі виплати, як:
 • доплати за суміщення професій (посад) і виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника,
 • доплати за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконаних робіт,
 • доплата за ненормований робочий день;
 • надбавка за класність водіям,
 • доплата за вчене звання, науковий ступінь,
 • надбавка за вислугу років,
 • виробничі премії,
 • індексація.
Також до мінімальної заробітної плати враховуються підвищення посадових окладів (тарифних ставок) працівників, наприклад, у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці та інші підвищення посадових окладів (тарифних ставок) працівників, передбачені наказом №308/519. Таке підвищення посадових окладів є елементом формування нового посадового окладу (тарифної ставки) з підвищенням, розмір якого встановлюється працівнику в штатному розписі, і на який нараховуються інші додаткові виплати: доплати, надбавки тощо.
Читати по темі:  Скарга на контрагента. ПДВ.Додаток Д8. Наслідки для покупця і продавця
Якщо працівник виконав місячну норму праці, а нарахована йому заробітна плата є нижчою від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, роботодавець зобов'язаний провести доплату до її рівня, яка виплачується щомісячно одночасно із заробітною платою.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

пять × 4 =

Наша розсилка

Випадкова цитата

Перестаньте бояться провала

Чергове роз’яснення Мінсоцполітики: які виплати враховують до мінімальної ЗП

Час читання: 4 min
0

Поділитися з другом