Головна » Юристу » Юридичні консультації » Чи варто віддавати онлайн кредити?
Це цікаво Юридичні консультації

Чи варто віддавати онлайн кредити?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email
Moneyveo, raketa, paypong, moneygo… та майже всі банки країни. Зараз онлайн кредити мають найбільшу популярність. Ми купляємо онлайн та онлайн отримуємо гроші. Це зручно.
 
Донедавна ще була поширеною судова практика, коли суди відмовляли кредиторам у позовах про стягнення онлайн кредитів, посилаючись на відсутність письмового договору.
 
Однак, зараз така практика змінилась. В 2017 році був прийнятий Закон «Про електронні довірчі послуги». І тепер всі онлайн договори, укладені після його прийняття – є чинними. Ну майже всі.
Як укладається онлайн договір кредиту?
 
  •  Через використання ЕЦП/КЕП (електронний підпис, який надається банками своїм клієнтам);
  • Через смс пароль-ідентифікатор (на ваш телефон приходить пароль після реєстрації на сайті);
  • Іншим не забороненим законом способом.
 
Так в судовій справі 524/5556/19 позивачка просила суд визнати недійсним договір онлайн кредиту посилаючись на те, що вона не знала про його умови.
А кредит виявився з надто високою процентною ставкою. Укладала вона договір кредиту просто зареєструвавшись на сайті. Потім вона отримала пароль на телефон, ввела дані своєї картки, і через 5 хвилин їй поступили гроші.
Суд не цікавило, чи прочитала уважно позивачка договір, чи знала про всі комісії та ін.
 
Чому так?
 
Закони України в таких випадках повністю на стороні кредитора. Чиї гроші, той і правий.
Однак, важливо в таких випадках також захистити права споживачів. Нажаль, на відміну від сусідніх країн, в Україні немає такого простого способу засвідчити зміст Інтернет сторінки, а відповідач для суду може надати змінений зміст сайту.
 
Тому тут є поле для законодавчих змін, враховуючи, що права кредиторів отримали наразі кращий захист, а права споживачів все ще потребують захисту.
 
 На практиці рекомендую робити скріншоти, а може і знімати відео екрану.
 
 
 
 
 

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X