Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Аналітика » Введено нові тарифи на газ: як змінилися ціни
Аналітика Це цікаво

Введено нові тарифи на газ: як змінилися ціни

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

З четверга, 1 квітня, Кабінет міністрів не буде обмежувати максимальну вартість газу. Тому для українців перерахували тарифи на блакитне паливо: частина компаній різко підвищила ціни, інші – поки залишили колишню вартість. Нові ціни протриматися до травня, після чого їх знову переглянуть.

Скільки заплатимо в квітні?

Різкого подорожчання очікувати не варто. Незважаючи на скасування держрегулювання, більшість компаній залишили свої пропозиції на рівні до 7 грн за кубометр. Серед понад 60 постачальників тільки 10 запропонували тарифи, які значно вище березневих.

У кого найнижчі ціни:

 • “Мегаватт Енерго Сервісна компанія” – 6,7 грн;
 • “Еру людям” -6,7 грн;
 • “Еру трейдинг” – 6,75 грн;
 • “Агросинтез трейдинг” – 6,75 грн;

У кого найвищі ціни:

 • “Маргаз” – 8,25 грн;
 • “Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія” – 8,27 грн;
 • “Чернівецька обласна енергопостачальна компанія” – 8,3 грн;
 • “Херсонська обласна енергопостачальна компанія” – 8,3 грн;
 • “Азовгаз” – 8,85 грн.

  Як довго буде триматися така ціна?

  У травні всі постачальники свої цінники перерахують. Більш того, за новими правилами вони повинні будуть запропонувати річні тарифи. І багато експертів з таким розкладом не згодні. Мовляв, в травні газ все ще дорогий, а якщо почекати до літа і тільки тоді розробити річний тариф, то у компаній буде можливість купити дешевий газ, отже, і ціни будуть нижчими.

  Як формується ціна?

  Українські компанії повинні орієнтувати від ринкової вартості: скільки коштує газ на біржі, які ціни в Європі, з якими котируваннями вони можуть закупити блакитне паливо. Наприклад, за даними Української енергетичної біржі, в квітні в середньому газ буде коштувати 7,59 грн за кубометр.

  В Україні ввели нові тарифи на газ: скільки заплатимо і як заощадити
  В Україні ввели нові тарифи на газ: скільки заплатимо і як заощадити. Джерело: УЕБ

  Незважаючи на це, більшість компаній залишили ціну в 6,99 грн за куб. Справа в тому, що через конкуренцію на ринку компаніям доводиться стримувати зростання цін. Інакше всі споживачі підуть, наприклад, до “Нафтогазу”, який безпосередньо продає блакитне паливо за ціною в 6,8 грн за куб.

  В цілому ж щомісяця, до осені, вартість кубометра буде поступово знижуватися. Тому цілком ймовірно, що вже в травні українці можуть побачити більш привабливі ціни.

  Як платити менше?

  Кожен українець із серпня 2020 го має право в будь-який момент поміняти постачальника. Для цього варто лише зайти на сайт тієї компанії, у якої ви хочете купувати блакитне паливо, і пройти інструкції. Хтось просить заповнити анкету, хтось запрошує прийти в сервісний центр.

  Також потрібно звернути увагу на тарифи. Вони бувають:

  • на декаду (10 днів);
  • місячні;
  • квартальні (три місяці);
  • річні.

  Річний тариф вигідно укладати влітку, коли вартість блакитного палива мінімальна. Але якщо постачальники запропонують річний тариф в травні, можливо, влітку з ним доведеться переплачувати. Вартість газу змінюється щомісяця, а ті, хто вибрав річну ціну, щомісяця платять одну і ту ж суму.

 

Джерело


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка