Головна » Бухгалтеру » Консультації » ДФС пояснює особливості зазначення кодів на товари та послуги в податкових накладних
Консультації

ДФС пояснює особливості зазначення кодів на товари та послуги в податкових накладних

Поділіться з друзями - підтримайте проект

ДФС у м. Києві у листі від 08.02.2017 р. № 2668/10/26-15-12-01-18 нагадує, що з 1 січня 2017 року при складанні податкової накладної запроваджується заповнення:

  • коду товару згідно з УКТ ЗЕД,
  • для послуг – коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП).

При цьому платники податків мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.

У разі здійснення платниками податків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається в податковій накладній повністю.

Код товару згідно з УКТ ЗЕД

В УКТ ЗЕД товари систематизовано за розділами, групами, товарними позиціями, товарними підпозиціями, найменування і цифрові коди яких уніфіковано з Гармонізованою системою опису та кодування товарів.

Для докладнішої товарної класифікації використовується сьомий, восьмий, дев’ятий та десятий знаки цифрового коду. При цьому структура 10-знакового цифрового кодового позначення товарів в УКТ ЗЕД включає код групи (перші два знаки), товарної позиції (перші чотири знаки), товарної підпозиції (перші шість знаків), товарної категорії (перші вісім знаків), товарної підкатегорії (десять знаків).

Ознайомитись з Переліком товарів, стосовно яких контролюючими органами прийняті рішення щодо їх класифікації згідно з УКТЗЕД можна на сайті ДФСУ

Код послуги згідно з ДКПП

Щодо Державного класифікатору продукції та послуг, то його:

– згармонізовано зі Statistical classification of Products by Activity (CPA) (Статистичною класифікацією продукції та послуг за видами діяльності) редакції 2008 року до рівня підкатегорій, а також з PRODucts of the European COMmunity (PRODCOM) (Переліком промислової продукції Європейського Союзу) редакції 2008 року на рівні позицій;

– узгоджено з ДК 009:2010 “Класифікація видів економічної діяльності” (далі- КВЕД). У ДКПП продукція/послуга – це результат окремого виду економічної діяльності відповідно до КВЕД, тобто кожному угрупованню видів економічної діяльності за КВЕД на ієрархічних рівнях “секція – клас” відповідає угруповання (одне чи кілька) продукції, яка є результатом його виконання;

– пов’язано з УКТЗЕД, що відображено через посилання на відповідні коди УКТЗЕД.

Крім цього, ДКПП може бути основою для галузевих класифікацій (класифікаторів) продукції/послуг.

Усю продукцію та всі послуги галузей економіки – сільського господарства, рибного господарства, добувної промисловості, переробчої промисловості, будівництва, страхування, торгівлі тощо – згруповано в секції (усього 21 секція), які позначено великими літерами латинської абетки (від A до U).

 

З якого часу слід заповнювати ці коди?

Податківці наголошують: зміни щодо складання податкових накладних, запроваджені з 1 січня 2017 року в частині зазначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, застосовуються до податкових накладних, дата складання яких припадає на період з 1 січня 2017 року.

До внесення змін до податкової накладної та порядку її заповнення при складанні ПН код товару згідно з УКТ ЗЕД слід зазначати в графі 3 табличної частини податкової накладної.

Оскільки чинна форма ПН не містить окремого поля для відображення коду послуги згідно з ДКПП, до внесення змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код послуги тимчасово не зазначається.

Відсутність коду послуги згідно з ДКПП в податковій накладній, дата складання якої припадає на період з 1 січня 2017 року до дати набрання чинності змін до податкової накладної, не вважатиметься помилкою, допущеною при складанні такої податкової накладної.

Висновок

Отже, при здійсненні платниками податку, починаючи з 1 січня 2017 року операцій з постачання товарів у податковій накладній в обов’язковому порядку зазначається код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних і імпортних товарів – 10 знаків, для інших товарів – не менше 4 знаків).

При цьому код товару згідно з УКТ ЗЕД  зазначається на всіх етапах постачання товарів від виробника чи імпортера до кінцевого споживача та незалежно від дати придбання чи виготовлення такого товару (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати).

Зазначені зміни стосуються також і розрахунків коригування до податкових накладних, які складаються з 1 січня 2017 року, незалежно від дати складання податкових накладних (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати), до яких складаються такі розрахунки коригування.

Водночас у разі складання податкових накладних не за операціями з постачання товарів/послуг, а з метою нарахування податкових зобов’язань відповідно до п. 198.5  та/або ст. 199 ПКУ (за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для використання чи починають використовуватися в неоподатковуваних операціях), код товару згідно з УКТ ЗЕД, а для послуг – код послуги згідно з ДКПП, не зазначаються.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

вересень, 2021

X