Головна » Бухгалтеру » Консультації » ДФС пояснює особливості зазначення кодів на товари та послуги в податкових накладних
Консультації

ДФС пояснює особливості зазначення кодів на товари та послуги в податкових накладних

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ДФС у м. Києві у листі від 08.02.2017 р. № 2668/10/26-15-12-01-18 нагадує, що з 1 січня 2017 року при складанні податкової накладної запроваджується заповнення:

  • коду товару згідно з УКТ ЗЕД,
  • для послуг – коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП).

При цьому платники податків мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.

У разі здійснення платниками податків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається в податковій накладній повністю.

Код товару згідно з УКТ ЗЕД

В УКТ ЗЕД товари систематизовано за розділами, групами, товарними позиціями, товарними підпозиціями, найменування і цифрові коди яких уніфіковано з Гармонізованою системою опису та кодування товарів.

Для докладнішої товарної класифікації використовується сьомий, восьмий, дев’ятий та десятий знаки цифрового коду. При цьому структура 10-знакового цифрового кодового позначення товарів в УКТ ЗЕД включає код групи (перші два знаки), товарної позиції (перші чотири знаки), товарної підпозиції (перші шість знаків), товарної категорії (перші вісім знаків), товарної підкатегорії (десять знаків).

Ознайомитись з Переліком товарів, стосовно яких контролюючими органами прийняті рішення щодо їх класифікації згідно з УКТЗЕД можна на сайті ДФСУ

Код послуги згідно з ДКПП

Щодо Державного класифікатору продукції та послуг, то його:

– згармонізовано зі Statistical classification of Products by Activity (CPA) (Статистичною класифікацією продукції та послуг за видами діяльності) редакції 2008 року до рівня підкатегорій, а також з PRODucts of the European COMmunity (PRODCOM) (Переліком промислової продукції Європейського Союзу) редакції 2008 року на рівні позицій;

Читати по темі:  ЛИСТ ДФС від 20.03.2015 р. N 5834/6/99-99-19-03-02-15

– узгоджено з ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» (далі- КВЕД). У ДКПП продукція/послуга — це результат окремого виду економічної діяльності відповідно до КВЕД, тобто кожному угрупованню видів економічної діяльності за КВЕД на ієрархічних рівнях «секція — клас» відповідає угруповання (одне чи кілька) продукції, яка є результатом його виконання;

– пов’язано з УКТЗЕД, що відображено через посилання на відповідні коди УКТЗЕД.

Крім цього, ДКПП може бути основою для галузевих класифікацій (класифікаторів) продукції/послуг.

Усю продукцію та всі послуги галузей економіки — сільського господарства, рибного господарства, добувної промисловості, переробчої промисловості, будівництва, страхування, торгівлі тощо — згруповано в секції (усього 21 секція), які позначено великими літерами латинської абетки (від A до U).

 

З якого часу слід заповнювати ці коди?

Податківці наголошують: зміни щодо складання податкових накладних, запроваджені з 1 січня 2017 року в частині зазначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, застосовуються до податкових накладних, дата складання яких припадає на період з 1 січня 2017 року.

До внесення змін до податкової накладної та порядку її заповнення при складанні ПН код товару згідно з УКТ ЗЕД слід зазначати в графі 3 табличної частини податкової накладної.

Оскільки чинна форма ПН не містить окремого поля для відображення коду послуги згідно з ДКПП, до внесення змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код послуги тимчасово не зазначається.

Відсутність коду послуги згідно з ДКПП в податковій накладній, дата складання якої припадає на період з 1 січня 2017 року до дати набрання чинності змін до податкової накладної, не вважатиметься помилкою, допущеною при складанні такої податкової накладної.

Висновок

Читати по темі:  Оформление и регистрация налоговой накладной с 1 января 2015 г.

Отже, при здійсненні платниками податку, починаючи з 1 січня 2017 року операцій з постачання товарів у податковій накладній в обов’язковому порядку зазначається код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних і імпортних товарів — 10 знаків, для інших товарів — не менше 4 знаків).

При цьому код товару згідно з УКТ ЗЕД  зазначається на всіх етапах постачання товарів від виробника чи імпортера до кінцевого споживача та незалежно від дати придбання чи виготовлення такого товару (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати).

Зазначені зміни стосуються також і розрахунків коригування до податкових накладних, які складаються з 1 січня 2017 року, незалежно від дати складання податкових накладних (до 1 січня 2017 року чи після цієї дати), до яких складаються такі розрахунки коригування.

Водночас у разі складання податкових накладних не за операціями з постачання товарів/послуг, а з метою нарахування податкових зобов’язань відповідно до п. 198.5  та/або ст. 199 ПКУ (за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для використання чи починають використовуватися в неоподатковуваних операціях), код товару згідно з УКТ ЗЕД, а для послуг — код послуги згідно з ДКПП, не зазначаються.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

восемнадцать + пятнадцать =

Наша розсилка

  • ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ З’ЇЗД КАДРОВИКІВ. 19-30 червня 2017 р.

    19.06.2017Видавництво «Професійні видання»

Опитування

Якою бухгалтерською програмою ви користуєтесь?

Випадкова цитата

Если бухгалтер нарушает правила, его штрафуют. Если нет, то облагают налогом

ДФС пояснює особливості зазначення кодів на товари та послуги в податкових накладних

Час читання: 7 min
0

Поділитися з другом