Головна » Юристу » Юридичні консультації » ФОП: запит податкової потрібно уважно прочитати!!!
Юридичні консультації

ФОП: запит податкової потрібно уважно прочитати!!!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Досить часто ФОП думає, що запит з податкової прийшов йому – саме як ФОПу.
Це може бути і не так! У чому саме небезпека?

Якщо запит адресовано – цитуємо: “самозанятій особі” – далі вказані прізвище, ім’я та по батькові;
“Фізичній особі – платнику податків” і чи просто запит адресовано конкретній людині – і вказані прізвище, ім’я та по батькові – то це однозначно означає, що запит надіслано саме фізособі, а не ФОПу.
Саме в цьому і полягає підступ. Абсолютно неважливо те, що такі твердження – дуже спірні. Важливим є те, що податкова для застосування донарахувань і штрафів – дотримується саме такої точки зору.

У цих запитах часто задають питання про отримані доходи. Оскільки ФОП вважає, що податкова і так знає про його доходи з його ж декларацій, то цілком може прийняти рішення у відповіді на запит вказати свої доходи – ті ж самі, які він вказав у своїй декларації ФОПа – він адже думає, що запит йому – як ФОПу!

Ну а що ж виходить в результаті?

А виходить наступне:

Податкова надіслала запит – саме фізособі, наприклад, Петрову Івану Івановичу, а не ФОПу Петрову Івану Івановичу – такою є думка податківців.

2. Фізична особа, наприклад, Петрів Іван Іванович вказав у відповіді на запит свої доходи – саме як фізособи.

Податкову абсолютно не цікавить те, що людина вже показав ці доходи в своїй декларації ФОПа і заплатив податки, як ФОП.

Для податкової має значення тільки те, що вона має офіційну відповідь фізособи ПетровогоІвана Івановича про його доходи – і виходить, що ці доходи фізособа отримало крім своїх доходів – як ФОПа.

Якщо податківці були б зацікавлені у встановленні істини – вони б відразу зрозуміли, що у відповіді на запит вказані доходи – ті ж самі, що і в декларації ФОПа.

 
Але у податковій інше завдання. Тому, нікого не цікавить те, що насправді ця людина невірно зрозумів запит податкової, хоча мав повне право вказати податкової, що він не отримував ніяких доходів – ні як, наприклад, Петрів Іван Іванович, ні як “самозайнятих особа” Петров І.І. , а отримував доходи тільки як ФОП або взагалі не збирається відповідати на запит – через його незаконність.

Податкова вважає, що фізособа у своїй відповіді на запит – фактично офіційно визнало свої незадекларовані доходи. І тоді – в хід пускають донарахування та штрафи:
ПДФО – 18%.
Військовий збір – 1,5%.
Штраф – 25% від ПДФО.
Разом – 24% від тієї суми, яка вказана у відповіді на запит.

Несправедливо? – так.  Незаконно? – звісно.
Судитися можна? – скільки завгодно.
А для суду буде очевидно, що податкова неправомірно застосувала донарахування та штрафи?
Не факт, можливі варіанти. Але проблемою є те, що фізособа відповідає особистим майном.

А які висновки?

Будь-які запити податкової – потрібно ретельно вивчати і завжди пам’ятати, що податкова – це противник, від якого можна чекати всього, чого завгодно.

Варіанти – як реагувати на подібні запити податкової – настільки залежать від конкретних обставин, що дати рекомендації можна тільки в конкретних випадках – з урахуванням вашої специфіки.

 
 
 
 
 
 
 

Поділіться з друзями - підтримайте проект