Головна » Для відпочинку » Це цікаво » “ФОПам” масово малюють неіснуючі борги: Багато підприємців навіть не здогадуються, що їх податкові оплати не зараховують
Це цікаво

“ФОПам” масово малюють неіснуючі борги: Багато підприємців навіть не здогадуються, що їх податкові оплати не зараховують

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Для бізнесу минули всі терміни оплати податків і зборів за минулий рік. Однак багато хто з них навіть не здогадуються, що порушили податкові зобов’язання перед державою.

Без їхнього відома одні оплати повернулися без попередження, інші – загубилися по дорозі, генеруючи неіснуючі борги перед держбюджетом.

До таких наслідків призвела реформа місцевих податків-2021, перерозподілити кошти розпорядників місцевих бюджетів.

Експерти кажуть, що Діджитал-збій може призвести до хвилі масових штрафів за неіснуючі борги вже цієї весни. І дають поради, що робити, щоб зустріти проблеми у всеозброєнні.

Нові рахунки ЄСВ

З січня 2021-го року реформована система місцевого самоврядування, були змінені рахунки ЄСВ, в результаті чого оплати не дійшли за призначенням.

Помилка поширена, і підприємці, в шаблонах клієнт-банків яких забиті старі реквізити, машинально оплачують свої борги перед державою. Однак якщо раніше такі оплати зависали переплатою, то в цей раз повернулися на рахунки бізнесу.

“У рамках реформи змінилася не тільки нумерація рахунків, а й управитель. Це різні бюджети. Не всі побачили ці повернення. Гроші повернулися, але багато хто не звернули на це увагу. Далеко не всі сидять, відстежують транзакції. Гроші не загубилися, вони повернулися, але, виходить, бюджетний платіж не пройшов “, – розповіла UBR.ua податковий консультант Київського центру підтримки розвитку бізнесу Олександра Томашевська.

Як правило, раніше кошти, сплачені за застарілими рахунках, хоча і не враховувалися в поточних взаємні розрахунки, все одно значилися як оплата підприємства, що призводило до переплати, але ніяк не до повернення коштів.

Цього разу неоплачений внесок вилізе простроченим боргом до 19 квітня, коли прийде час платити ЄСВ за перший квартал 2021 року.

“Підприємець впевнений, що платив. Податкова відповість: ми не отримували, знайдуть квитанцію і з’ясується, що платіж не дійшов до бюджету. З податкової потрібно звірятися, що тут говорити”, – рекомендує Томашевська.

Збій в діджітале

Однак тільки цим проблемне початок року у бізнесу не обмежуються.

Фіскальні процеси активно діджіталізіровалі, щоб максимально знизити роль людського фактора в роботі з підприємцями. Для кожного з них заведено особистий електронний кабінет платника податків, де той бачить, які має заборгованості і по якому виду податку. 

“Через зміни в адмініструванні був збій в роботі кабінету платника податків. Люди заплатили, а грошей не видно, бізнес весь січень” ковбасило “. У нас теж клієнти заплатили, ми не могли знайти гроші, куди вони пішли. Пощастило найбільше киянам, тому що в Києві оплати позачіслялісь. Але скаржилися Дніпро, Одеса, всі інші міста дали конкретний збій “, – розповідає Олександра Томашевська.

Сплати єдиного податку йшли на рахунки з правильними реквізитами, але незважаючи на це, в особистих кабінетах система показує заборгованість. Проблема в тому, що раз взаєморозрахунки з платником податків веде Діджитал-система, то вона фактично показує прострочення у виплаті неіснуючих боргів.

“Електронний кабінет працює з рук геть погано. Я сам ним користуюся, це просто парадокс, коли у мене по одному і тому ж податку висить переплата і недоїмка. Я показував нардепам” скріни “- вони кажуть, цього не може бути. Я кажу: почекайте. відкрив при них комп’ютер, відкрив електронний кабінет, кажу: дивіться. Ми стаємо заручниками цих програмних збоїв. А за всі помилки в результаті, у вигляді штрафів і санкцій, платить підприємець “, – розповів UBR.ua глава Союзу захисту підприємців Сергій Доротич .

“Пишіть листи”

Експерти кажуть, що підприємцям, особливо “ФОПам”, краще перевірити свої оплати за єдиним податком і всім зарплатних податках на предмет можливих помилок. Якщо оплата була, а в особистому кабінеті проте формується заборгованість, потрібно зв’язатися з цього питання з податковою. 

“Коли помінялися рахунки, їх треба було” переподтянуть “, як імпортують файли, щоб в кабінеті ця інформація відображалась. Мабуть, в цьому блоці сталася заминка. І це було дуже масове явище. У нас люди не знали, куди гроші платити”, – пояснює Олександра Томашевська.

Для вирішення цієї проблеми може допомогти наданий податківцям “скрін” квитанції оплати – гроші, як правило, знаходять, і тоді заборгованість в електронному кабінеті зникає.

Правда в зв’язку з тією ж політикою діджіталізаціі, інспектори уникають прямого спілкування, відправляючи в той же електронний кабінет, і у бізнесу виникає відчуття, що його “футболять”.

“Якщо в податкову написати через кабінет, то їм запит надходить як через офіційний канал комунікації. Це не те, що комусь” кинув “на пошту, а він не читає. Вони реагують, тому що це вважається офіційним запитом до податкової. Вони можуть офіційно і відповісти “, – дає рекомендації Олександра Томашевська.

Зараз, кажуть експерти, ці проблеми ще можна вирішити більш-менш оперативно. Але в березні-квітні при закритті першого кварталу спливуть і “висяки” з оплатами. Підприємці можуть дізнатися вперше як про реальних, так і неіснуючих боргах, а також про штрафи за них.

 

UBR


Поділіться з друзями - підтримайте проект