Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Інтерв’ю » Глава Державної служби з питань праці Роман Чернега про плани свого відомства на 2019 рік.
Інтерв’ю

Глава Державної служби з питань праці Роман Чернега про плани свого відомства на 2019 рік.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Інспектори з праці провели в 2018 році більше 20 тис. перевірок. За виявленими порушеннями накладено понад 1,5 млрд. грн. штрафів. Велика їх частина пов’язана з невиконанням трудового законодавства, де нові закони дали перевіряючим масу можливостей: за одного неофіційного співробітника фінансові санкції можуть перевищувати 125 тис. грн. Тим не менше, більшість покарань залишається лише на папері і практично не стягується.

Обсяги штрафування бізнесу в 2018 році?

Фактично, в 2017-м у нас не було ще таких високих штрафів, як зараз. Отже, обчислення ведуться вже з 2018-го. Саме в минулому році ми отримали всю необхідну правову базу для роботи Служби та трудових інспекторів. Отримали можливість залучати до нашої роботи інспекторів органів місцевого самоврядування.

Почали з міст обласного значення та до новостворених об’єднаних територіальних громад. Їм дали право наймати інспекторів з праці. Вони наділені не всіма повноваженнями, як наші інспектори, але їх достатньо, щоб боротися з нелегальними працівниками, боргами по зарплатах і з невиплатами мінімальних заробітних плат. Вони мають право перевіряти, проводити інспекції, але як показала практика 2018 року, в основному вони зосереджені на роз’яснювальній роботі з місцевими підприємцями. Але випадки накладення штрафів теж є.

Чи багато зараз працює таких муніципальних інспекторів?

На сьогоднішній день їх більше 500. Більше 1,3 тис. у нас в цілому по країні, разом з муніципальними. Це досить серйозна армія людей, які налаштовані на результат. Завдяки всім їм вже з більш, ніж 430 тис. Працівниками на українських підприємствах оформлені трудові відносини. До Пенсійного фонду надійшло понад 5 млрд. грн.

Чи є в планах на цей рік розширити штат інспекторів?

У нас в штаті є ще вакансії, але зарплати інспекторів поки досить невисокі. Ми працюємо з університетами, проводимо стажування, є такі, у кого це перше робоче місце відразу після ВУЗу. В цьому напрямку будемо працювати і далі.

Тієї кількості інспекторів, яку ми б хотіли, щоб максимально охопити ринок, нам ніхто не дасть. Та й в принципі в країнах ЄС стільки немає, щоб кожен інспектор міг зайти на кожне підприємство. На сьогодні ми визначили, що оптимально мати одного інспектора на 20 тис. населення. Виходячи з цих розрахунків ми і проводимо підбір, намагаємося якось дійти до цієї цифри. Але межі досконалості немає.

Якщо буде можливість і ресурс у держави, тоді будемо просити збільшити штат, але для цього необхідно і зарплати інспекторам піднімати, і забезпечувати їх гідною соцпакетом. До них часто застосовують фізичні заходи впливу при перевірках.

Ви підписали в 2019 році два нових меморандуму – з Мін’юстом і Госпродпотребслужбой. Чи є вже результати співпраці?

З Госпродпотребслужбой ми зараз завершуємо всі організаційні моменти і починаємо. Кілька загальних виїздів вже було, будемо активізуватися. Від Мін’юсту інформація вже надходить. Днями була зустріч із заступником міністра з цього питання. Важливо, щоб правова база і всі наші дії, з посиланням на інформацію Мін’юсту, були юридично підкріплені реальними фактами, відповідали всім процесуальним вимогам. Це допоможе зменшити відсоток справ, які оскаржуються в суді, і які можуть бути програні. Зараз відпрацьовуються потрібні процеси.

З яким ще держорганами плануєте співпрацювати з перевірок?

У 2018 році підписали угоду з Укртрансбезопасностью і почали плідно працювати по частині нелегальних перевізників. Вони дивляться на стан транспорту, легальність перевезень, правильно чи автобуси обладнані для перевезення пасажирів тощо. У той же час, перевізниками виступають ті люди, які ніяк не оформлені. На роботу беруть навіть людей без досвіду, що іноді призводить катастроф.

Ми плануємо посилювати цю роботу, а також співпраця з іншими зацікавленими відомствами. З Фіскальної службою і Пенсійним фондом звіряємо групи ризику по тих підприємствах і галузям, де можуть працювати неоформлені працівники. Є проект угоди з Нацполіціей. При недопуск перевіряючих на підприємства, нам потрібно цей факт фіксувати. Більш детальне опрацювання механізму взаємодії з правоохоронними органами в подібних випадках допоможе оперативніше реагувати на такі порушення. Другий момент – посилення безпеки інспекторів під час перевірок.

UBR

UBR

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

12 − nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Когда долго не убирают урожай, он гниет. Но если все время откладывать дела, их становится только больше

— Пауло Коэльо

Події

Ми в Instagram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: